• چهارشنبه ۲۹ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۰۸:۵۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 983-6184-5
  • خبرنگار : 18
  • منبع خبر : پوششی

رییس اتاق کرمان هشدار داد:

شاهد اضمحلال کامل منابع کشور در بخش انرژی هستیم

رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان کرمان از ارقام زیاد اتلاف انرژی در کشور سخن به میان آورد و در ادامه خطاب به اعضای کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: متاسفانه در حوزه انرژی به گونه ای در حال حرکت هستیم که در آینده نه چندان دور باشد شاهد اضمحلال کامل منابع کشور در بخش انرژی هستیم که جراحی در این موضوع الزامی است.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، "سید مهدی طبیب‌زاده" صبح امروز 29 خردادماه در جلسه مسایل برق و انرژی استان با حضور معاونین وزیر نیرو و اعضای کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی، انرژی را یکی از پیشران های اقتصادی کشور دانست و بیان کرد: انرژی می‌تواند پیشران توسعه کشور باشد اما از سوی دیگر شاهد هستیم که بیشترین اسراف را در این بخش از کشور داریم.

وی از ارقام زیاد اتلاف انرژی در کشور سخن به میان آورد و در ادامه خطاب به اعضای کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی گفت: متاسفانه در حوزه انرژی به گونه ای در حال حرکت هستیم که در آینده نه چندان دور باشد شاهد اضمحلال کامل منابع کشور در بخش انرژی هستیم که جراحی در این موضوع الزامی است.

رییس اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی استان کرمان  عنوان کرد: با این روندی که پیش می رود دیگر انتظار استقبال بخش خصوصی برای سرمایه گذاری در این حوزه را نخواهیم بود و اگر این مهم اتفاق نیفتد نمی توانیم انتظار رشد تولید انرژی در کشور را داشته باشیم.

وی از تشکیل اندیشکده انرژی در اتاق بازرگانی کرمان سخن به میان آورد و اظهار کرد: اندیشکده انرژی یک اتاق فکر بسیار خوبی برای راهگشایی در راستای توسعه است.

طبیب‌زاده رقابت غیرمنصفانه بخش دولتی با بخش خصوصی را یکی از دغدغه‌های اصلی بخش خصوصی عنوان کرد و افزود: اگر به فکر نجات بخش خصوصی نباشید آنهایی که هنوز در این بخش فعالند، نیز در آینده بسیار نزدیک اقتصاد کشور را ترک کرده و در جای دیگری سرمایه گذاری خواهند کرد

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: