• سه شنبه ۲۸ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 983-9614-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : پوششی

رییس کل دادگستری استان کرمان خواستار شد:

اقدامات لازم برای ساماندهی رودخانه‌ها و آبراهه‌های استان کرمان

رییس کل دادگستری استان کرمان گفت: مصوب شد به مدت یک ماه ماشین آلات دستگاه های مختلف در اختیار آب منطقه ای قرار بگیرد تا اقدامات لازم برای ساماندهی رودخانه ها و آبراهه ها صورت بگیرد.

به گزارش ایسنا منطقه کویر،
"یداله موحد" امروز 28 خردادماه در جلسه شورای حفظ حقوق بیت المال دادگستری استان کرمان به مناسبت گرامیداشت هفته قوه قضائیه اظهار کرد: بعد از وقوع سیل و تبعات آن برای کشور، اقدامات خوبی در استان کرمان صورت گرفته اما یکی از مشکلات مطرح شده این است که برخی آبراه ها ممکن است در شرایط وقوع سیل پاسخگو نبوده و مشکلاتی به وجود بیاید.

وی افزود: در این راستا مصوب شد به مدت یک ماه ماشین آلات دستگاه های مختلف در اختیار آب منطقه ای قرار بگیرد تا اقدامات لازم برای ساماندهی رودخانه ها و آبراهه ها صورت بگیرد.

موحد تصریح کرد: باید اصلاح آبراهه ها در حد مقدورات استان در دستور کار قرار بگیرد تا با توجه به پیشنهادات آب منطقه ای، در صورت وقوع سیل از تخریب راه های مواصلاتی جلوگیری شود.

به گزارش ایسنا، در این جلسه مقرر شد راه و شهرسازی شکایت خود را در زمینه پرونده زمین خواری در ماهان پیگیری و دنبال کند.

همچنین بحث معدن ضفتک شهرستان ریگان در این جلسه مطرح و تصمم گیری شد.

به گزارش ایسنا، کار اکتشاف معدن ضفتک شهرستان ریگان در سال 79 آغاز شده و سال 80 پایان اکتشاف اعلام شده است.

پروسه اکتشاف و ارائه گزارش طولانی شده و هنوز به نتیجه نرسیده است در حالی که بهره برداری این معدن در منطقه محروم می تواند نتایج مثبتی داشته باشد.

"آیت اللهی موسوی" معاون عمرانی استاندار کرمان در این رابطه گفت: نظر بنده این است که طبق قانون، پروانه کنونی ابطال شود و سرمایه گذار جدیدی بیاید تا برای منطقه کار کند و هرچه زودتر تعیین تکلیف شود.

موحد رییس کل دادگستری استان کرمان در این زمینه گفت: نظر شورای حفظ حقوق بیت المال براین است بعد از انتظار مهلت یک ماهه مصوبه شورای معادن(ادامه کار شرکت کنونی)، ترتیب انتقال به شرکت جدید داده شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: