• سه شنبه ۲۸ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۸
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 983-3190-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : ----

مدیر میراث فرهنگی شهرستان راور:

صنایع‌دستی فراموش شده راور احیا می‌شود

مدیر میراث فرهنگی شهرستان راور با اشاره به احیای گلیم‌ راور، از تلاش برای احیای صنایع‌دستی فراموش شده این شهرستان خبر داد.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، "ایمان علوی" در جمع خبرنگاران شهرستان راور اظهار کرد:  درسال ۹۷ با حمایت مدیر کل و معاون صنایع‌دستی استان و جذب اعتبار از سازمان میراث کشور، تعداد ۱۲۰ نفر در این شهرستان ‌در رشته‌های مختلف صنایع‌دستی آموزش دیدند.

وی با بیان اینکه این آموزش‌ها به‌صورت رایگان و در رشته‌های مشبک، سفال، میناکاری، پته‌دوزی، گلیم‌بافی، تراش سنگ‌های قیمتی و نیمه‌قیمتی و قلم‌زنی مس انجام شد ادامه داد: همچنین، در شهرستان راور مرکز آموزش رشته‌های صنایع‌دستی راه‌اندازی کرده‌ایم.

مدیر میراث فرهنگی شهرستان راور با اشاره به اینکه چند دستگاه تراش و برش سنگ‌های قیمتی نیز از استان برای شهرستان راور تامین شده است گفت: در حال پیگیری برای احیای رشته‌های صنایع‌دستی فراموش شده یا کمتر شناخته شده در شهرستان هستیم.

وی با بیان این‌که در این راستا گلیم‌بافی راور احیا شده است، اظهار کرد: در گذشته، یکی از صنایع‌دستی راور  سفره‌بافی بوده که امروزه‌ تقریبا فراموش شده است اما در حال پیگیری برای احیای آن هستیم.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: