• دوشنبه ۲۷ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 983-8914-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : پوششی

رییس پلیس راهور استان خبر داد:

فوت شدن 1074 نفر درحوادث رانندگی استان در سال گذشته/ آمار بالای تلفات موتورسیکلت‌ها در شهرستان رفسنجان

رییس پلیس راهنمایی و رانندگی استان کرمان گفت: در بین شهرستان های استان کرمان، آمار تلفات موتورسیکلت ها در شهرستان رفسنجان بالاست که باید در این زمینه اقدام جدی صورت گیرد.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، سرهنگ "یوسف نجفی" امروز 27 خردادماه در جلسه شورای ترافیک و کمیسیون ایمنی و حمل و نقل استان کرمان اظهار کرد: یک هزار و 74 نفر در سال گذشته در حوادث رانندگی در استان جان خود را در تصادفات از دست داده اند که 539 نفر در جاده های شمال استان، 296 نفر در جاده های جنوب و 239 نفر در معابر درون شهری بوده است.

وی با اشاره به اینکه در مجموع استان یک نفر افزایش تلفات در سال گذشته داشته ایم، افزود: 110 نقطه حادثه‌خیز در استان احصاء شده که 28 مورد اصلاح شده است و باید به این نقاط توجه داشت.

نجفی در ادامه بیان کرد: بیشترین علت تصادفات عدم توجه به جلو است که دلایل مختلفی دارد، عدم رعایت حق تقدم عامل 26 درصد حوادث و تجاوز از سرعت مجاز 11 درصد علت حوادث را شامل می شود.

رییس پلیس راهور استان کرمان با بیان اینکه در 11 درصد حوادث علت نهایی تصادف، سرعت بوده اما نکته مهم این است که در بخش عمده ای از تصادفات سرعت نقش دارد، گفت: 28 درصد متوفیان در صحنه تصادف جان خود را از دست داده اند، 6 درصد حین انتقال به مراکز درمانی و 66 درصد در مراکز درمانی فوت شده اند.

وی با اشاره به اینکه عمده تصادفات منجر به فوت در بزرگراه های حاشیه شهر و معابر اصلی رخ داده، اظهار کرد: 37 درصد جانباختگان حوادث ترافیکی شهر کرمان عابران پیاده بوده اند.

نجفی افزود: دوربین های نظارتی پلیس در استان کرمان 140 دستگاه است که 49 دستگاه دوربین در شهرستان کرمان فعال است و در صورتی که دوربین های پلیس تامین شود، می تواند نقش خود را در کاهش حوادث ایفا کند.

رییس پلیس راهور استان کرمان در ادامه با بیان اینکه  روشنایی معابر در شهرها کمک زیادی به کاهش تلفات و حوادث رانندگی می کند و باید در این زمینه کار کرد ضمن اینکه چهره شهر نیز زیباتر می شود، اظهار کرد: در بین شهرستان های استان کرمان، آمار تلفات موتورسیکلت ها در شهرستان رفسنجان بالاست که باید در این زمینه اقدام جدی صورت گیردانتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: