• دوشنبه ۲۷ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۰۸:۴۰
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 983-8814-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : ----

رییس اورژانس اجتماعی کرمان خبر داد:

«کودک آزاری» بیشترین موضوع تماسی با سامانه 123 در استان/کاهش چشمگیر کودکان کار در خیابان‌های کرمان

رییس اورژانس اجتماعی کرمان گفت: حدود 12601 نفر در سال 1397 با 18 خط 123 در سراسر استان تماس گرفته اند که در این بین کودک آزاری رتبه اول و اختلافات خانوادگی رتبه دوم را به خود اختصاص داده اند.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، "لیلا اسمعیلی" با اعلام این خبر و با بیان اینکه غفلت و بی توجهی به فرزندان بیشترین نوع از انواع کودک آزاری در استان کرمان می باشد گفت : کودک آزاری با 2556 تماس تلفنی رتبه اول تماس ها در خط 123 را به خود اختصاص داده است.

اسمعیلی در ادامه اظهار  کرد: اختلافات خانوادگی با 1297 مورد تماس در رتبه دوم تماس های 123 قرار گرفته که اغلب این اختلافات از اعتیاد ، مشکلات اقتصادی و نداشتن مهارتهای زندگی ناشی می شود.

وی کودکان کار با 1294 تماس تلفنی با خط 123 را در جایگاه سوم تماس های صورت گرفته با اورژانس اجتماعی کرمان دسته بندی کرد و افزود : متاسفانه کودکان کار و خیابانی اغلب برای تامین معیشت خود و خانواده به خیابان ها سرازیر می شوند که در استان کرمان در یک اقدام بین بخشی حضور این کودکان به طور محسوسی در سطح خیابان ها کاهش یافته است .

رییس اورژانس اجتماعی کرمان در پایان در رتبه بندی آمار سایر تماس ها گفت: همسر آزاری با 528، افکار خودکشی و اقدام به آن با 426، فرار از منزل دختران با 137، زنان و دختران آسیب دیده با 129، زوجین متقاضی طلاق با 116، معلول آزاری با 53، اختلال هویت جنسی با 14 تماس به ترتیب در رتبه های  چهارم تا یازدهم این تماس ها قرار گرفته اند

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: