• یکشنبه ۲۶ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۲
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 983-5384-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : ----

از روند اجرایی پروژه انتقال آب خلیج فارس به کرمان چه خبر؟

با پیگیری های دکتر پورابراهیمی نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی و برگزاری جلسه با حضور مدیران بانکی کشور و مسئولین شرکت انتقال آب خلیج فارس موضوع پرداخت مراحل دوم و سوم منابع مالی از سوی سندیکای بانکی کشور عملیاتی گردید.

به گزارش ایسنا منطقه کویر،
مهندس یاری مدیر عامل شرکت انتقال آب خلیج فارس در این جلسه با ارائه گزارشی از پیشرفت پروژه به مشکلات مربوط به پرداخت مرحله دوم و سوم تسهیلات بانکی اشاره کرد و بیان کرد: خوشبختانه سرعت اجرای پروژه بعد از پرداخت مرحله اول به خوبی در حال پیشرفت می باشد ولی نیازمند آن هستیم که مراحل دوم و سوم نیز سریع تر پرداخت گردد.

وی ادامه داد: پروژه انتقال آب خلیج فارس تاکنون حدود 54 درصد پیشرفت فیزیکی داشته و براساس نامه زمانبندی در اوایل فصل پاییز فاز اول انتقال آب به منطقه سیرجان عملیاتی خواهد شد.

مدیر عامل شرکت انتقال آب خلیج فارس با بیان اینکه هدف این طرح شیرین سازی و انتقال آب به میزان 650 میلیون متر مکعب در سال است افزود: در فاز اول 130میلیون مترمکعب در سال به استان های کرمان و یزد و 50میلیون مترمکعب به آب شرب هرمزگان تخصیص خواهد یافت. همچنین میزان اعتبار مورد نیاز برای این پروژه 385 میلیون یورو و 9245 میلیارد ريال خواهد بود که تاکنون حدود 25 میلیون یورو و 5280میلیارد ریال هزینه شده است.

 پورابراهیمی نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه با اشاره به اهمیت طرح ملی انتقال آب خلیج فارس به صنایع جنوب شرق کشور به موضوع مشکلات قانونی در این خصوص پرداخت و گفت: استعلام تأیید پیشرفت و تایید مدارک پروژه باید توسط ارگان های داخل بانک انجام شود .

گفتنی است

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: