• جمعه ۲۴ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۰
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 983-2290-5
  • خبرنگار : 22
  • منبع خبر : تولیدی

رئیس دانشگاه ولی عصر(عج) رفسنجان خبر داد:

شرکت 3897 داوطلب رفسنجان و انار در کنکور سراسری ارشد

رئیس دانشگاه ولی عصر(عج) رفسنجان از شرکت 3897 داوطلب رفسنجانی در کنکور سراسری ارشد خبر داد.

دکتر حسن رنجبرعسکری صبح امروز 24 خرداد ماه در حاشیه بازدید فرماندار رفسنجان از آزمون ارشد در دانشگاه ولی عصر(عج) در گفتگو با ایسنا منطقه کویر، اظهار کرد: کنکور سراسری ارشد هر ساله در دو روز و در برخی مواقع در سه نوبت برگزار می شود و امسال نیز در سه نوبت صبح و عصر پنجشنبه و صبح جمعه برگزار شد.

وی بیان کرد: در سال جاری کل داوطلبان شرکت کننده در شهرستان رفسنجان و انار 3897 نفر هستند که از این تعداد 1995 نفر خانم و 1902 نفر آقا هستند.

وی خاطرنشان کرد: در کل کشور در 130 رشته گرایش های مختلف ارشد متقاضی داریم که در رفسنجان در 125 رشته گرایش متقاضی داشتیم و تنها در 5 رشته گرایش در رفسنجان متقاضی نداشتیم.

رنجبرعسکری افزود: بیشترین متقاضی در شهرستان رفسنجان در رشته حقوق و کمترین متقاضی یک نفر در رشته زبان فارسی است.

رئیس دانشگاه ولی عصر(عج) رفسنجان به همکاری 215 نفر در قسمت‌های مختلف به عنوان عوامل اجرایی در برگزاری کنکور ارشد در رفسنجان اشاره و بیان کرد: 10 درصد از این عوامل اجرایی از اعضای هیات علمی هستند که این موضوع ارزشمند است که اعضای هیات علمی نسبت به برگزاری کنکور همکاری خوبی دارند.

رنجبرعسکری با بیان اینکه میانگین غایبین در کنکور ارشد در رفسنجان حدود 17 درصد بوده است، تصریح کرد: جوان ترین فرد شرکت کننده در این کنکور یک جوان 12 ساله از شهرستان انار است که با توجه به اینکه حافظ کل قرآن بودند بر اساس قوانین می توانستند در کنکور ارشد شرکت کند همچنین یک جوان 13 ساله نیز که حافظ قرآن است در این کنکور شرکت کرد.

وی اضافه کرد: تا سال 1380 کل آزمون های ارشد در کرمان برگزار می شد که از سال 80 بود که دانشگاه ولی عصر(عج) رفسنجان به وزارت علوم اعلام کرد که توانایی برگزاری آزمون ارشد را دارد لذا از این سال آزمون ارشد در این دانشگاه برگزار می شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: