• چهارشنبه ۲۲ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۷:۴۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 983-7014-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : دریافتی

رییس سازمان جهادکشاورزی جنوب استان:

دسته‌های جدید ملخ‌ها به صورت مستقیم وارد روستاها و مزارع می‌شوند

رییس سازمان جهادکشاورزی جنوب استان کرمان اظهار کرد: منطقه جازموریان کانون ملخ صحرایی است که تماما مبارزه شد و عمده بحث الان برای ورود دسته‌های جدید ملخ است که به صورت مستقیم وارد روستاها و مزارع می‌شوند.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، " برخوری" در شورای هماهنگی مدیریت بحران استان گفت: براساس آمار و ارقام، موفق‌ترین استان در امر مبارزه با ملخ‌های صحرایی بوده‌ایم و اجازه ندادیم که پوره‌ها تبدیل به ملخ پروازی و بالغ شوند.

وی ادامه داد: منطقه جازموریان کانون ملخ صحرایی است که تماما مبارزه شد و عمده بحث الان برای ورود دسته‌های جدید ملخ است که به صورت مستقیم وارد روستاها و مزارع می‌شوند.

رییس سازمان جهادکشاورزی جنوب استان کرمان گفت: در شهرستان رودبار جنوب مشکل کم است و پاکسازی شده، اما در روستاهای قلعه‌گنج در حاشیه کوه‌های هم‌مرز با هرمزگان روزانه ورود ملخ‌ها را شاهد هستیم.

این مقام مسئول با بیان اینکه به دلیل گرمای هوا، هواپیمای سم پاشی بیش از یک مرتبه در روز نمی‌تواند پرواز داشته باشد، بیان کرد: حدود 133 هزار و 300 هکتار در سطح جنوب استان کرمان مبارزه صورت گرفته که 13 هزار و 330 هکتار هوایی و 120 هزار زمینی بوده است.

برخوری اظهار کرد: حدود 2 میلیارد و 100 میلیون تومان پول خرید سم تاکنون داده‌ایم، این در حالی است که مجموع آنچه به ما کمک شده، تاکنون یک میلیارد و 500 میلیون تومان استانی و یک میلیارد و 300 میلیون تومان واریزی ملی بوده است.

وی مشکل کنونی را در خرید سم مودر نیاز برای سمپاشی و نبود اعتبار عنوان کرد و بیان کرد: قرار بود فرمانداران سم را خریداری کنند، اما انجام نشد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: