• چهارشنبه ۲۲ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۷:۳۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 983-6814-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : دریافتی

استاندار کرمان در شورای مدیریت بحران استان مطرح کرد:

پیش‌بینی ورود دسته‌های جدید ملخ صحرایی به کشور

استاندار کرمان گفت: با توجه به پیش‌بینی ورود دسته‌های جدید ملخ صحرایی به کشور، مبارزه در سطح شهرستان جنوبی استان استمرار دارد.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، "محمدجواد فدائی" در شورای هماهنگی مدیریت بحران استان با اشاره به پیش‌بینی ورود دسته‌های جدید ملخ صحرایی به کشور از اواخر خرداد ماه عنوان کرد: ضمن اینکه مبارزه با ملخ‌ها در شهرستان‌های جنوبی استان ادامه دارد، هفته آینده نشستی با وزیر جهادکشاورزی و سازمان برنامه و بودجه برای دریافت اعتبارات لازم جهت سمپاشی خواهیم داشت.

وی ادامه داد: با توجه به گزارش سازمان جهادکشاورزی جنوب و فرمانداران، شهرستان‌های جنوبی استان کرمان هم اکنون هم شاهد حضور ملخ‌های صحرایی هستند، لذا کار مبارزه نباید تعطیل شود.

استاندار کرمان به مشکل اعتبار جهادکشاورزی جهت خرید سم مورد نیاز اشاره کرد و گفت: لازم است که به صورت ملی برای این مشکل چاره‌اندیشی شود.

عالی ترین مقام اجرایی دولت در استان کرمان با اشاره به اینکه ماشین‌آلات مورد نیاز جهت سم‌پاشی همانند مصوبه جلسه قبل شورا، با همکاری دستگاه‌ها در اختیار قرار می‌گیرد یا جایگزینی انجام می‌شود عنوان کرد: انتظار داریم تا حد امکان از منابع در اختیار روستاهای فاقد دهیاری و دهیاری‌ها برای ادامه کار استفاده شود تا بتوانیم اعتبارات ملی را در این راستا جذب و دریافت کنیم.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: