• یکشنبه ۱۲ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۴:۲۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 983-4214-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : پوششی

استاندار کرمان:

ظرفیت پرداخت زکات بیشتری در استان کرمان وجود دارد

استاندار کرمان تاکید کرد: مجموعه زکات پرداختی در استان کرمان در حالی 12 میلیارد تومان بوده که در سال گذشته سه هزار و 160 میلیارد تومان مالیات در این استان پرداخت شده است و با توجه به این موضوع می توان برآورد کرد که ظرفیت پرداختی زکات بیشتری در استان کرمان وجود دارد.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، دکتر محمدجواد فدائی ظهر امروز در جلسه شورای زکات استان بر شناسایی ظرفیت های موجود در حوزه زکات استان کرمان تاکید کرد و ادامه داد: می توان از ظرفیت های دانش آموزان، دانشجویان، شوراها و خیران برای تبلیغ و افزایش پرداخت زکات استفاده کرد.

وی اظهار کرد: تبلیغ اقدامات انجام شده در دهستان ها، بخش ها و مجتمع های روستایی در قالب همایش های تشریح مسائل زکات می تواند نقطه عطفی در حوزه زکات ایجاد کرده و توجه مردم را به این حوزه بیش از پیش جلب نماید.

استاندار کرمان تاکید کرد: مجموعه زکات پرداختی در استان کرمان در حالی 12 میلیارد تومان بوده که در سال گذشته سه هزار و 160 میلیارد تومان مالیات در این استان پرداخت شده است و با توجه به این موضوع می توان برآورد کرد که ظرفیت پرداختی زکات بیشتری در استان کرمان وجود دارد.
فدائی خاطرنشان کرد: لازم است که پروژ های عمرانی از محل زکات نیز با روش های مختلف از جمله نصب تابلو و .... معرفی شوند.

حجت الاسلام و المسلمین حسن علیدادی سلیمانی نماینده ولی فقیه در استان کرمان و امام جمعه شهر کرمان نیز در این جلسه افزود: زکات یکی از دستورات دینی است که در آیات متعدد قرآن و روایات بسیار، مورد تاکید قرار گرفته و ضرورت آن بر کسی پوشیده نیست.

وی با اشاره به اینکه هر مکان و موقعیتی در زمینه زکات ظرفیتی خاص خود دارد، تاکید کرد: زکات از فرائضی است که از قدیم الایام در ذهن مردم باقی مانده است.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان با اشاره به اینکه توسعه پرداخت زکات در جامعه می تواند بسیاری از گره های کور را باز کند، عنوان کرد: زکات از دستورات استثنائی و معجزه آسای اسلام است.

علیدادی سلیمانی طرح ابتکاری استاندار کرمان برای سرکشی از خانواده های محروم و ایجاد زمینه توانمندی آنها با کمک مسئولان استانی را مورد اشاره قرار داد و گفت: می توان در بخشی از کارهایی که در جامعه باید انجام شود اما از اعتبارات دولتی نمی توان برای این کار استفاده کرد، از ظرفیت زکات برای اجرای این کارها استفاده کرد.

وی بر مردمی کردن کارها در حوزه زکات تاکید کرد و ادامه داد: با ایجاد زمینه حضور مردم، قطعا پرداخت زکات افزایش خواهد یافت.

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان با اشاره به اینکه باید به تعداد روستاها، عامل زکات داشت، خاطر نشان کرد: باید بررسی کرد که با چه روش هایی می توان میزان زکات پرداختی در استان را افزایش داد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: