• شنبه ۴ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۷:۴۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 983-1814-5
  • خبرنگار : 18
  • منبع خبر : پوششی

دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان عنوان کرد:

ممنوعیت خروج گندم از استان کرمان

دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان کرمان گفت: در راستای مبارزه با قاچاق گندم؛ مصوب شد که گندم از استان کرمان خارج نشود، مگر با هماهنگی شرکت غله و جهادکشاورزی شمال و جنوب استان کرمان این خروجی صورت گیرد که همین اقدامات سبب شد شاهد قاچاق گندم از استان به صورت عمده و یا زیاد نباشیم.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، "ابراهیم شهریاری" عصر امروز چهارم خردادماه در کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز با حضور استاندار کرمان گفت: قبل از سال دغدغه اصلی استان کرمان در بخش قاچاق سوخت و دام بود.

وی از عدم مطالبه‌گری مردم کرمان انتقاد کرد و افزود: از اسفندماه سال گذشته این پیش بینی را کردیم که با توجه به شرایط موجود در کشور گندم جزء موارد قاچاق محسوب شود؛ که در همین راستا اقدامات لازم برای جلوگیری از قاچاق گندم صورت گرفت.

دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان کرمان ادامه داد: در همین راستا مصوب کردیم که گندم از استان کرمان خارج نشود، مگر با هماهنگی شرکت غله وجهادکشاورزی شمال و جنوب استان کرمان این خروجی صورت گیرد که همین اقدامات سبب شد شاهد قاچاق گندم از استان به صورت عمده و زیاد نباشیم.

وی در خصوص قاچاق سوخت در استان بیان کرد: کشفیات سوخت بسیار خوبی در استان کرمان داشته‌ایم.

به گزارش ایسنا، "مجید نژادبیگلری" مدیر کل شرکت غله استان کرمان نیز در این جلسه با بیان اینکه 11 مرکز در شمال و 8 مرکز در جنوب استان جهت خریداری گندم از کشاورزان مشغول به فعالیت هستند گفت: استان کرمان اولین استان خریداری کننده گندم بود به طوری که خرید گندم در این استان هم اکنون از شهرستان قلعه‌گنج آغاز شده است.

وی با بیان این مطلب که پیش‌بینی می‌کنیم امسال 226 هزار تن گندم در سطح استان کرمان خریداری شود، ادامه داد: تا امروز 97 هزار تن گندم در جنوب استان خرید انجام شده، شایان ذکر است که در چند شهرستان جنوبی همچنان برداشت گندم ادامه دارد.

مدیر کل شرکت غله استان کرمان با اشاره به آغاز خرید گندم در شمال استان کرمان از 3 روز پیش اظهار کرد: در سال گذشته 110 هزار تن در شمال و 68 هزار تن گندم در جنوب تحویل سیلوهای استان شد که ظرفیت خوبی را برای استان فراهم کرد.

انتهای پیام

اخبار مرتبط

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: