• شنبه ۴ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۴
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 983-587-5
  • خبرنگار : 8
  • منبع خبر : پوششی

مدیر کل میراث فرهنگی استان کرمان خبر داد:

اشتغال یک هزار و 200 نفر در اقامتگاه های بوم گردی استان کرمان

مدیرکل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان کرمان از اشتغال مستقیم یک هزار و 200 نفر دراقامتگاه های بوم گردی استان کرمان خبر داد.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، "غلامرضا فرخی"با تاکید براینکه در طول 3 سال اخیر یک هزار و 200 نفر در اقامتگاه های بوم گردی استان کرمان مشغول به کار شده اند، اظهار کرد: از این تعداد 621 نفر زن و مابقی مرد هستند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر 320 اقامتگاه بوم گردی در مناطق مختلف استان کرمان مشغول به فعالیت و خدمات دهی به گردشگران هستند، افزود: 71 اقامتگاه بوم گردی استان کرمان در روستاهای هدف گردشگری
راه اندازی شده است.

فرخی با اشاره به اینکه ظرفیت اقامت در واحدهای بوم گردی استان کرمان 9 هزار و 730 نفر است، تصریح کرد: اقامتگاه های بوم گردی، روستاهای استان را رونق بخشیده و ظرفیت اقامتی این خطه را نیز افزایش داده اند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان بیان کرد: با توجه به استقبال بالای گردشگران از اقامتگاه های بوم گردی، احیا بافت های سنتی روستاها با هدف راه اندازی اقامتگاه های بوم گردی در اولویت کار قرار گرفته است.

وی به بازاریابی، تبلیغات و معرفی اقامتگاه های بوم گردی استان به گردشگرانی که به کرمان سفر
 می کنند، اشاره و خاطرنشان کرد: طرح استاندارد سازی اقامتگاه های بوم گردی و نظارت بر این اماکن بصورت مستمر در حال انجام می باشد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: