• چهارشنبه ۱ خرداد ماه، ۱۳۹۸ - ۱۳:۳۴
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 983-487-5
  • خبرنگار : 8
  • منبع خبر : ----

مدیر کل میراث فرهنگی استان کرمان خبر داد:

دستگیری 7 متهم مرتبط با جرایم میراث فرهنگی در استان کرمان

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان گفت: از ابتدای سالجاری تاکنون 7 متهم مرتبط با جرایم میراث فرهنگی دستگیر و جهت سیر مراحل قانونی به مقامات قضایی تحویل شده اند.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، "غلامرضا فرخی" در جمع خبرنگاران اظهار کرد: در ماه های فروردین و اردیبهشت ماه سالجاری 7 متهم مرتبط با جرایم میراث فرهنگی از قبیل حمل و نگهداری اشیا عتیقه و حفاری غیرمجاز دستگیر شده اند.

وی همچنین از کشف و ضبط 68 قطعه شی تاریخی و فرهنگی در دوماه گذشته خبر داد و افزود: این اشیاء با همکاری نیروی انتظامی و دیگر دستگاههای امنیتی کشف و ضبط شده اند.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان در ادامه به فرهنگ سازی های موثر یگان حفاظت اداره کل میراث فرهنگی استان در جهت حفاظت از اموال تاریخی تاکید و تصریح کرد: این اداره کل برای حفاظت و نگهداری از اشیای فرهنگی و باستانی اهدایی مردم و یا هرگونه شی دیگری که نشانگر پیشینه، تاریخ و فرهنگ این خطه باشد، آمادگی دارد.

فرخی با اشاره به اهداء 38 قطعه شی تاریخی و فرهنگی در دو ماه نخست سالجاری توسط مردم شهرستان های جنوبی استان کرمان، اظهار کرد: در چند سال اخیر اقدامات موثری در خصوص جلب مشارکتهای مردمی توسط فرماندهی یگان حفاظت اداره کل میراث فرهنگی استان کرمان انجام گرفته که منجر به کسب رتبه برتر کشوری در این زمینه شده است.

وی بیان کرد: سرقت و قاچاق آثار تاریخی، تجاوز به حریم این آثار و حفاری های غیرمجاز به عنوان مهمترین جرایم حوزه میراث فرهنگی محسوب می شود که یگان حفاظت اداره کل میراث فرهنگی استان کرمان در زمینه مقابله با این جرایم فعالیت های موثری را انجام داده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان در پایان خاطرنشان کرد: خوشبختانه با انجام مراقبت های شبانه‌روزی نیروهای یگان حفاظت این اداره کل، گام‎های خوبی برای حفاظت و پاسداری از مواریث ارزشمند تاریخی و باستانی استان کرمان برداشته شده است.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: