• سه شنبه ۳۱ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۸ - ۱۱:۳۱
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 982-3387-5
  • خبرنگار : 18
  • منبع خبر : ----

مدیر خانه‌مطبوعات استان کرمان:

رسانه‌های استانی میان تصمیم‌های کارگروه کاغذ سردرگم هستند

مدیر خانه مطبوعات و رسانه های استان کرمان گفت: ۹۰ درصد رسانه‌های مکتوب استانی برای ادامه انتشار خود به کاغذ تحریر نیاز دارند. درخواست نشریات شمال استان کرمان تحت عنوان «لیست تحریر۵» از سال گذشته در کشوی میز شرکت‌ ناشران آشنا خاک می‌خورد و خبری از تحویل کاغذ نیست.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، "روح الله خدیشی" با بیان اینکه در سال 97 قرار بود رسانه‌های مکتوب تقاضای خود را برای دریافت کاغذ به معاونت وزارت ارشاد تحویل دهند تا به شرکت عامل معرفی شوند اظهار کرد: متاسفانه در پی این اقدام تاکنون اتفاق خاصی نیفتاده و مشخص نیست که آیا واقعا کاغذ تحریر به متقاضایان داده می‌شود یا خیر.؟

مدیر خانه مطبوعات و رسانه‌های کرمان ادامه داد: در مورد کاغذ رول نیز سیاست تغییر کرده و اولویت‌بندی جدیدی از سوی کارگروه کاغذ اعلام شده که تا پیش از آن خبری از آن نبود.

خدیشی با بیان اینکه در این اولویت بندی استان‌ها خصوصا هفته‌نامه‌ها در اولویت‌های پایین قرار دارند اظهار کرد: توقع می‌رفت تصمیم‌گیران کارگروه ابتدا پاسخی به درخواست‌های سال گذشته می‌دادند سپس برای آینده نسخه تازه را اجرایی می‌کردند.

وی توضیح داد: متاسفانه علیرغم پیگیری در معاونت مطبوعاتی، تقاضای حضوری از وزیر ارشاد در سفر به کرمان و نامه‌نگاری با نمایندگان مجلس، رسانه‌های شمال کرمان هنوز موفق به دریافت کاغذ تحریر نشده‌اند و تصمیم‌گیران اگر صدای ما را می‌شنوند گلی به سر لیست تحریر ۵ بزنند که تاکنون نتیجه‌ای جز کاغذ بازی نداشته است.از طرفی در گوشه و کنار شنیده می‌شود که «زینک» هم در لیست حمایتی قرار دارد. اما اینکه فرآیند تقاضای نشریات یا چاپخانه‌های بایستی به چه شکلی باشد مشخص نبوده و اطلاع رسانی در این راستا صورت نگرفته است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: