• سه شنبه ۳۱ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۸ - ۰۸:۵۶
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 982-3187-5
  • خبرنگار : 8
  • منبع خبر : پوششی

چند نفر سال گذشته در حوزه صنایع دستی استان کرمان مشغول بکار شدند؟

مدیرکل میراث‌ فرهنگی، صنایع‌ دستی و گردشگری استان کرمان از آموزش بیش از 6500 نفر در رشته‌های مختلف صنایع‌دستی در این استان در سال گذشته خبر داد و گفت: در سال گذشته برای 8 هزار نفر در حوزه صنایع دستی اشتغال زایی شده است.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، "غلامرضا فرخی" درباره اشتغال و وضعیت آموزش در رشته های مختلف صنایع دستی گفت: در سال 1397 بیش از 6500 نفر در دوره های مقدماتی و پیشرفته آموزش صنایع دستی شرکت کردند.

وی به صدور 552 پروانه تولید انفرادی صنایع دستی در سال گذشته اشاره کرد و افزود: در این زمینه 2 هزار و 175 فقره پروانه تولید نیز تمدید شده است.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان با بیان اینکه در سال 1397 برای دو کارگاه مجوز صادر و پروانه سه کارگاه دیگر نیز تمدید شده است اظهار کرد: در مجموع طی سال گذشته برای 8 هزار نفر در حوزه صنایع دستی اشتغال زایی شده ضمن آنکه در همین سال نیز به 700 نفر از صنعتگران صنایع دستی بیش از 40 میلیارد ریال تسهیلات اعطا شده است.

فرخی به حضور هنرمندان و صنعتگران صنایع دستی استان کرمان در نمایشگاههای ملی و استانی در سال گذشته اشاره کرد و گفت: حضور در نمایشگاه بین المللی عیدانه و نمایشگاههای سراسری استانهای تهران، اصفهان، شیراز و غیره از جمله فعالیت‌های معاونت صنایع دستی در سال 97 بوده است.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان در پایان خاطرنشان کرد: یازدهمین نمایشگاه تخصصی صنایع دستی استان کرمان نیز در سال گذشته برگزار شد که در این نمایشگاه در قالب جشنواره صنایع دستی و گردشگری هنرمندان و صنعتگران ۳۱ استان کشور حضور داشتند.
انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: