• دوشنبه ۳۰ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۸ - ۱۸:۳۲
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 982-4390-5
  • خبرنگار : 22
  • منبع خبر : پوششی

رئیس اداره بهزیستی رفسنجان:

نیاز ۱۶ هزار کودک ۳ تا ۶ ساله رفسنجانی به غربالگری چشم

رئیس اداره بهزیستی رفسنجان بیان کرد: ۱۶ هزار نفر از جمعیت شهرستان در سنین بین ۳ تا ۶ ساله هستند که باید مورد غربالگری چشمی قرار گیرند.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، محمود حیدری عصر امروز ۳۰ اردیبهشت در نشست خبری اظهار کرد: خبرنگاران پل ارتباطی ملت و مسئولین هستند و در جاهایی که نواقصی می بینند به مسئول مربوطه اعلام می کنند تا رفع شود.

وی بیان کرد: رسانه ها بازوی توانمند بهزیستی هستند و صدای قشر معلول را به جامعه می رسانند و مطالبات معلولان را مطرح می کنند. ایده و افکاری که بتواند دردی از جامعه معلول دوا کند را می پذیریم و در این راستا رسانه ها نقش مهمی دارند.

حیدری عنوان کرد: همچنین اگر بحث ژنتیک در جامعه جابیفتد و زوجین قبل ازدواج مشاوره ژنتیکی شوند یا دانش آموزان در دبیرستان ها مشاوره ژنتیکی شوند دیگر معلولیت نخواهیم داشت.

رئیس اداره بهزیستی رفسنجان خاطرنشان کرد: نوزادان اگر در هفته اول بدو تولد غربالگری شنوایی شوند مشکلات شنوایی آنها در همان زمان رفع می شود و در آینده از هزینه هایی از جمله حدود ۷۰ میلیون تومان بابت کاشت حلزون جلوگیری می شود.

حیدری با بیان اینکه طرح غربالگری تنبلی چشم توسط بهزیستی اجرا می شود، عنوان کرد: والدین باید هوشیار و آگاه باشند و فرزندان ۳ تا ۶ ساله خود را با مراجعه به بهزیستی از نابینایی مطلق در آینده نجات دهند.

رئیس اداره بهزیستی رفسنجان با بیان اینکه ۱۶ هزار نفر از جمعیت شهرستان در سنین بین ۳ تا ۶ ساله هستند که باید مورد غربالگری چشمی قرار گیرند، یادآور شد: از این تعداد حدود ۱۰ هزار نفر مراجعه می کنند و ۶۰ درصد این آمار نیز دچار آمبلویی(تنبلی چشم) هستند که با بستن یک چشم بند ساده در طول چند روز این عارضه درمان می شود، در طول سال این طرح اجرا می شود که از والدین درخواست داریم فرزندان خود را با مراجعه به بهزیستی از خطر نابینایی حفظ کنند.

حیدری با بیان اینکه متولی متکدیان سازمان بهزیستی نیست وظیفه ما خدمات به افراد بی سرپرست و معلولان که تبعه ایرانی هستند، می باشد، افزود: باید همه ارگان ها اعم از شهرداری، بهزیستی، فرمانداری، نیروی انتطامی، اداره کار و ... دست به دست هم دهند تا این چالش و آسیب اجتماعی کاهش و کمرنگ شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: