• دوشنبه ۳۰ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۷
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 982-4290-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : پوششی

فرماندار رودبار:

در صورت عدم مبارزه با ملخ در مناطق کوهستانی، شرق استان درگیر می‌شود

فرماندار رودبار گفت: 23 روستا در منطقه صعب العبور قرار دارند که برای مبارزه با ملخ ها نیاز به سمپاش دستی و پرواز است که اگر امروز و فردا در حوزه کوهستان مبارزه صورت نگیرد، با توجه به نزدیکی به شهرستان ریگان طی روزهای آینده شرق استان نیز درگیر این آفت می شود.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، "منصور خانه‌گیر" امروز 30 اردیبهشت ماه در جلسه شورای مدیریت بحران استان کرمان اظهار کرد: 63 روستا در شهرستان رودبار درگیر ملخ هستند که به خوبی مبارزه شده و تنها در سطح 2 هکتار از مزراع شهرستان را درگیر کرده است.

وی افزود: با توجه به بارندگی روزهای اخیر کار سخت تری در مبارزه با ملخ ها داریم و در 40 روستای شهرستان در طول 150 کیلومتر درگیر مبارزه با این آفت هستیم.

خانه‌گیر تصریح کرد: 23 روستا در منطقه صعب العبور قرار دارند که برای مبارزه با ملخ ها نیاز به سمپاش دستی و پرواز است که اگر امروز و فردا در حوزه کوهستان مبارزه صورت نگیرد، با توجه به نزدیکی به شهرستان ریگان طی روزهای آینده شرق استان نیز درگیر این آفت می شود.

به گزارش ایسنا، "عطا ناوکی" فرماندار قلعه گنج نیز در این جلسه بیان کرد: در سطح 28 هزار هکتار در شهرستان قلعه گنج در مبارزه با ملخ ها سمپاشی صورت گرفته است.

وی با اشاره به اینکه باند فرودگاه قلعه گنج تا ساعت 14 امروز اصلاح می شود، افزود: 26 دستگاه خودرو در روستاهای حاشیه جازموریان در حال سمپاشی هستند که اگر مبارزه صورت نگرفته بود، این آفت گسترش پیدا می کرد.

ناوکی تصریح کرد: قرار است معین اقتصادی شهرستان قلعه گنج 500 میلیون اعتبار برای خرید سم به شهرستان کمک کند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: