• پنجشنبه ۲۶ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۸ - ۱۸:۴۲
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 982-3990-5
  • خبرنگار : 22
  • منبع خبر : پوششی

نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس اعلام کرد:

وجود 7 هزار فرصت شغلی در استان کرمان

نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس شورای اسلامی گفت: در استان کرمان 7 هزار فرصت شغلی در سه دسته کار وجود دارد که تنها 4 هزار فرصت شغلی وجود دارد که بدون متخصص است.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، احمد انارکی محمدی امروز 26 اردیبهشت در آیین کلنگ زنی هنرستان امام رضا(ع) (هنرستان امین) در رفسنجان، اظهار کرد: در شرایط سختی که در کشور وجود دارد می توان حرکت کرد و خوشبختانه کارهای خیرین در این شرایط  قابل ستایش است.

وی افزود: متأسفانه امروز در کشور بحث اشتغال و بیکاری را داریم که در استان کرمان 7 هزار فرصت شغلی داریم ولی از این تعداد سه دسته کار داریم یکی از این دسته ها  برای کسانی است که مهارت لازم است و حدود 4 هزار فرد دارای مهارت نداریم که کاربلد باشند مثلا رشته های مکانیکی، برقکاری و ... را نیاز داریم اما افراد کار بلد در این رشته ها در این استان وجود ندارد.

نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس با بیان اینکه 4 میلیون نفر در صف اشتغال کشور قرار دارند، خاطرنشان کرد: بایستی مدارس و دانشگاه‌های ما به سمت مهارت در کنار آموزش بروند، در کشورهایی همچون سوئد و فنلاند پایه و اساس آموزش، هنرستان های فنی قرار گرفته اند، بایستی حرکت به سمت دانشگاه‌های نسل سه و چهار باشد.

انارکی محمدی تأکید کرد: متاسفانه نگاه به هنرستان بحث ضعیف بودن دانش آموزان است در حالی که می توان بهترین و خلاقانه ترین دانش آموزان را از هنرستان‌ها داشت.

نماینده مردم رفسنجان پیشنهاد برگزاری سالانه برنامه های فرهنگی و هنری برای یادبود زنده یاد امین و استفاده از زمین های اطراف هنرستان در بحث تجاری را نیز ارائه کرد.

به گزارش ایسنا، مدیر آموزش و پرورش رفسنجان نیز در آیین کلنگ زنی هنرستان امین گفت: اندیشه والای سخاوتمندانه و خیرخواهانه خانواده امین را می ستایم و معتقدم نام امین بر تاریخ شهرستان حک شده است و خواهد درخشید.

حسین تقوی افزود: امیدواریم شاهد ارتقای سطح کیفی آموزش باشیم چرا که نیازمند فارع التحصیلان متخصص هستیم که از همین چرخه آموزش ایجاد می شوند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: