• چهارشنبه ۲۵ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۰
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 982-3690-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : ----

دادستان جیرفت خبر داد:

کاهش 76 درصدی وقوع قتل در جیرفت

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان جیرفت گفت: در حال حاضر 12درصد از موجودی مددجویان  استان، در زندان جیرفت هستند که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 23 درصد کاهش موجودی را شاهد هستیم  .

به گزارش ایسنا منطقه کویر، "حسین سلامی" در جلسه ویدئو کنفرانس با رییس کل دادگستری استان کرمان با بیان اینکه خوشبختانه با اقدامات پیشگیرانه  که صورت پذیرفته است و همچنین رونق بخش کشاورزی در سال 97 نسبت به سال ماقبل آن جرائم خشنی از قبیل قتل 76درصد در جیرفت کاهش یافته است تصریح کرد: با توجه به تاکیدات  حضرت آیت الله رئیسی، ریاست قوه قضائیه و در راستای سیاست های حبس زدایی و کاهش جمعیت کیفری زندان ها از ابتدای سال جاری تاکنون شاهد کاهش 20 درصدی ورودی به زندان جیرفت نیز هستیم.

وی با بیان اینکه  59 درصد زندانیان جیرفت دارای جرایم مواد مخدر می باشند، عنوان کرد: جرایم مواد مخدر ، سرقت ،جرایم علیه اشخاص، محکومیت های مالی و سایر جرایم در صدر جرایمی هستند که زندانیان مرتکب شده اند.

این مقام قضائی عنوان کرد: 94 درصد مددجویان زندان جیرفت مرد و مابقی (6درصد) خانم می باشند که از این بین 68 درصد آنها متاهل و عمدتا (82درصد) دارای فرزند هستند .

وی  با اشاره به اینکه 67 درصد افرادی که در زندان در حال تحمل حبس هستند فاقد سابقه کیفری می باشند، عنوان کرد: تنها 8 درصد زندانیان دارای تحصیلات دانشگاهی می باشند و 26 درصد دیپلم و مابقی زیر دیپلم هستند  ضمن آنکه گروه سنی 26 تا 32 سال با 30 درصد بیشترین حجم زندانیان و گروه سنی بالای 60 سال با یک درصد کمترین میزان را از لحاظ عددی  به خود اختصاص داده اند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: