• شنبه ۲۱ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 982-7014-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : پوششی

هشدار رئیس کل دادگستری استان کرمان به مسئولان بانکی و اجرایی:

حجم بالای دعاوی و اختلافات فی ما بین مردم و دولت به اعتماد عمومی آسیب وارد می کند

رئیس کل دادگستری استان کرمان خطاب به مسئولان هشدار داد: حجم بالای دعاوی و اختلافات فی مابین مردم و دولت به اعتماد عمومی آسیب وارد می کند، لذا دستگاه های اجرایی و بانک‌ها باید با حسن مدیریت از تشکیل پرونده های غیر ضروری در سیستم قضائی جلوگیری کنند.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، "یدالله موحد" در دیدار با مدیرکل انتظامی و امنیتی استانداری کرمان به روحیه نجیب و صبور مردم کرمان اشاره کرد و گفت: ضرورت دارد بانک ها و دستگاه های دولتی  با اتخاذ تدابیر و راهکارهایی به دنبال حل دعاوی و اختلافات خود با مردم باشند. قطعا اگر چنین شود سرمایه اجتماعی افزایش پیدا می کند.

این مقام ارشد قضائی استان کرمان ادامه داد: در برخی موارد حجم زیادی از وقت قضات در شعب حقوقی صرف پرونده های مرتبط با سیستم بانکی می شود که زیبنده نیست.
.
رئیس کل دادگستری استان کرمان گفت: امنیت یک مولفه حیاتی برای جامعه است و باید از امنیت صیانت و پاسداری شود.

وی در ادامه به تشریح واژه " افساد فی الارض" اشاره کرد و افزود: امنیت در واقع یک حقیقت و از نعمت های الهی است که خداوند متعال آن را به بشر موهبت فرمودند و البته در طول تاریخ  عوامل و افرادی  سعی کرده‌اند این نعمت را به مخاطره بیاندازند.

موحد به رابطه عدالت و امنیت نیز اشاره کرد و گفت: دستگاه قضائی متولی اجرای عدالت است و نهادهای اطلاعاتی، امنیتی و انتظامی متولی اجرای امنیت در جامعه هستند و بایستی بارویکرد اجرای عدالت، امنیت را در استان کرمان محقق کنیم.

رئیس شورای قضائی استان کرمان تاکید کرد: با توجه به برخی مشکلات که در جامعه وجود دارد، رویکرد مدیریت دستگاه قضائی استان این است که با همکاری، هم افزایی و تعامل با سایر بخش ها در جهت حل مشکلات مردم گام بردارد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: