• سه شنبه ۱۷ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۱
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 982-2590-5
  • خبرنگار : 22
  • منبع خبر : پوششی

در آستانه ماه مبارک رمضان؛

از قرآن سوزن دوزی شده دو هنرمند رفسنجانی رونمایی شد

همزمان با حلول ماه پربرکت رمضان با حضور امام جمعه و فرماندار و جمعی از دوستداران قرآن، از قرآن سوزن دوزی شده توسط هنرمندان رفسنجانی در مسجد الزهرا(س) رونمایی شد.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، بتول استاد اکبری هنرمند این کار در حاشیه این مراسم در جمع خبرنگاران اظهار کرد: این کار چهار سال پیش توسط خودم ابداع شد بعد از دو سال و رسیدن به جزء پنجم، ششم از خانم کرمی زارع دعوت کردم به کمک من بیاید.

وی افزود: کار سوزن دوزی روش نوین بوده و از روی قرآن عثمان طه روی برگه و سپس روی پارچه چاپ شده هر صفحه حدود چهار تا پنج روز طول می کشد که دوخته شود.

وی ادامه داد: انگیزه ای که باعث شد این کار را انجام دهیم نذری که داشتیم بود، دوست داشتم روی پته که نفیس تر بود کار انجام شود اما به دلیل حساسیت به پته مجبور شدم روی این پارچه کار را اجرا کنیم.

استاداکبری بیان کرد: قرار است قرآن در نذورات امام رضا(ع)نگهداری شود اما مشتاقم که این کار هنری در موزه نگهداری شود.

فاطمه کرمی زارع دیگر هنرمند رفسنجانی اظهار کرد: بعد از دوخت کامل  شست و شو و نوار دوزی انجام شد و آیه ها را به هم دوختیم و هر صفحه ده مرحله کار داشت.

وی بیان کرد: شبیه کار ما در جهان تا جایی که اطلاع داریم نیست، یک خانم ترکمنستان قرآن را زنجیردوزی کرده که بخش فرعی کار از پشت مشخص می شود اما در کار ما هر صفحه پنج لایه خورده و کار به شکل کتاب است و دو طرف صفحه آیات کار شدند.

کرمی یادآور شد: کارهای هنری را خیلی دوست داشتم و برای من جالب بود و به پیشنهاد خانم استاداکبری وارد این کار شدم. برکات زیادی در زندگی کسب کردم هر چه می خواستم از خدا گرفتم تا زمانی که می دوختیم آرامش زیادی در خانه وجود داشت و هنوز می گوییم ای کاش همچنان بود و دلتنگ هستیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: