• سه شنبه ۱۷ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 982-5714-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : ----

معاون رئیس کل دادگستری استان کرمان خبر داد:

تعیین شعب ویژه‌ای در دادسراها و دادگاه‌ها به منظور رسیدگی فوری به پرونده‌های احتمالی ارجاعی انتخاباتی

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری کل استان کرمان گفت: با توجه به پیش رو بودن انتخابات در اسفند ماه سال جاری، جلسات شورای پیشگیری از جرائم انتخاباتی در سراسر حوزه های قضایی استان کرمان تشکیل می شوند.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، "محمد باقر اسلامی" در نشست مشترک روساء و دادستان های سراسر استان کرمان با حضور رییس کل دادگستری استان کرمان اظهار کرد: در شورای پیشگیری از جرائم انتخاباتی کلیه اقدامات و فعالیت های انتخاباتی مورد پایش و رصد مداوم ومستمر قرار خواهد گرفت و تدابیر و تمهیدات پیشگیرانه اتخاذ خواهد شد.

این مقام قضایی تصریح کرد: یکی از اقدامات دادگستری استان کرمان تعیین شعب ویژه ای در دادسراها و دادگاه ها به منظور رسیدگی فوری به پرونده های احتمالی ارجاعی انتخاباتی خواهد بود.

وی برهماهنگی و تعامل مداوم با هیأت‎های اجرایی و نظارت بر انتخابات و سایر دستگاه ها و نهادهای مسئول تاکید کرد و افزود: یکی دیگر از وظایف این شورا توجیه، هشدار، انذار متخلفین و مجرمین جرایم خفیف در زمینه ضرورت رعایت دقیق قوانین و مقررات مربوط خواهد بود 

اسلامی تصریح کرد: در راستای پیشگیری از وقوع جرایم انتخاباتی، پایش و رصد تهیه محتوا و متون آموزشی و اطلاع‌رسانی، تشریح و توضیح مفاد قانون، انواع جرایم و مجازات‌های قانونی‌ و انجام هماهنگی‌های لازم جهت پخش و انتشار آن‌ها از طریق رسانه‌های گروهی صورت خواهد پذیرفت.

وی بر مشارکت حداکثری و ارتقاء امنیت و سالم سازی فضای انتخابات نیز تاکید کرد و گفت: توجیه و ارشاد تشکل‌ها، احزاب، گروه‌ها، ستادهای تبلیغاتی، اشخاص حقیقی و حقوقی با هدف همسوسازی، بازدارندگی، ترویج قانونمداری، پیشگیری از وقوع جرایم انتخاباتی از دیگر وظایف این شورا است.انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: