• شنبه ۱۴ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۸ - ۱۲:۰۵
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 982-1684-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : پوششی

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری کرمان تاکید کرد:

لزوم مدیریت مشاغل در دست مهاجرین

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری کرمان گفت: امروز در استان کرمان مشاغلی در اختیار مهاجرین است و باید مدیریت شود و جایی که جوانان ما می توانند مشغول شوند، در اختیار نیروهای خودمان قرار بگیرد و کار برای ما یک ارزش باشد.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، "زهرا موسی پور" امروز 14 اردیبهشت ماه در سی امین جشنواره استانی قدردانی از کارگران، گروه های کار و واحدهای کار نمونه استان کرمان با تبریک هفته کارگر و همچنین هفته معلم اظهار کرد: اگر محیط آموزشی خوب داشته باشیم، در صنعت و اقتصاد حرف برای گفتن داریم و نتیجه آموزش ها نشان می دهد ساخت نیروی انسانی از مهم ترین رسالت های آموزش و پرورش است.

وی افزود: رهبر معظم انقلاب در گام دوم انقلاب تاکید بر استفاده از ظرفیت گسترده جوانان در بخش های مختلف دارند و امیدواریم این بیانیه مبنای عمل همه دستگاه های اجرایی قرار گرفته و همه به جوانان اعتماد کرده و از ظرفیت آنها استفاده کنیم.

موسی پور در ادامه با اشاره به اینکه در شرایط خاص امروز کشور چاره ای نداریم جز اینکه دست به زانوی خود گرفته و بلند شویم، بیان کرد: ما زمانی درگیر جنگ تمام عیار نظامی بودیم و این دوره همه جنگ را فهمیدیم و همه برای مقابله با دشمن تلاش کردیم.

وی تصریح کرد: امروز نیز جنگ به شکل و شیوه دیگری تکرار شده و دشمن می داند اگر در جنگ نظامی دربرابر ما قرار بگیرد، وحدت و همدلی مردم بیشتر می شود؛ لذا تاکتیک و شیوه خود را تغییر داده و می گوید تا می توانیم به مردم فشار بیاوریم.

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری کرمان با تاکید بر اینکه باید امروز کمک و تلاش کنیم تا صنعت بتواند روی پای خود بایستد، گفت: تعدیل نیروی انسانی در کارخانه های ما و جدا و نا امید شدن عده ای از ما، خواست دشمن است و اگر یکدل نبوده و موانع تولید و اشتغال در کشور برداشته نشود، خواست دشمن است و این یعنی ما در جنگ اقتصادی فرمانده، برنامه و تاکتیک نداریم.

وی با اشاره به اینکه بدون برنامه و نقشه گم می شویم، افزود: در حوزه اقتصادی باید برنامه روشن داشته و قوانین که بعضا مربوط به 100 سال قبل است، باید متناسب با جامعه و شرایط امروز تغییر کند و به کمک کارآفرین بیاید.

موسی پور تصریح کرد: فرش قرمز پهن کردن برای کارآفرین باید دستورالعمل و آیین نامه های گره گشا باشد و همه باید امروز به اقتصاد کشور کمک کنیم.

وی بیان کرد: در شرایط کنونی کسانی هستند که سرمایه خود را تبدیل به ارز می کنند تا در آن سوی مرزها برای خود موقعیت ایجاد کنند که در جنگ نظامی این اتفاق، خیات و پشت به نیروهای خودی است و امروز در جنگ اقتصادی همین است.

مدیرکل امور اجتماعی و فرهنگی استانداری کرمان گفت: همه ما باید در راستای حفظ تولید و رونق آن تلاش بکنیم و پایداری صنعت را دنبال کنیم که کار کارشناسی می تواند در این حوزه کمک کند.

وی با تاکید بر ترویج فرهنگ کار عنوان کرد: هویت ما با کارمان شکل می گیرد و در متون دینی ما ارزش کار به جهاد در راه خدا تعبیر شده است و باید هر نوع کاری برای مردم مهم باشد.

موسی پور تصریح کرد: امروز در استان کرمان مشاغلی در اختیار مهاجرین است و باید مدیریت شود و جایی که جوانان ما می توانند مشغول شوند، در اختیار نیروهای خودمان قرار بگیرد و کار برای ما یک ارزش باشد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: