• پنجشنبه ۱۲ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۸ - ۱۷:۲۵
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 982-4314-5
  • خبرنگار : 18
  • منبع خبر : پوششی

استاندار کرمان عنوان کرد:

کرمان در حوزه زیر ساخت‌های ارتباطی؛ 10 سال از تکنولوژی‌های جدید عقب است

استاندار کرمان با بیان این مطلب که در استان کرمان به دلیل مشکلات زیرساختی فقط 8 درصد از ظرفیت اینترنتی 530 گیگابیت استفاده می شود، اظهار کرد: استان کرمان نسبت به سایر استان‌های دیگر در حوزه زیرساخت‌های ارتباطی 10 سال از تکنولوژی های جدید عقب است.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، "محمدجواد فدایی" عصر امروز 12 اردیبهشت‌ماه در جلسه بررسی وضعیت زیرساخت‌های ارتباطی استان کرمان با حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: در بحث پوشش تلفن همراه استان کرمان مشکل جدی دارد و در برخی از راه ها پوشش تلفن همراه نداریم.

استاندار کرمان با بیان این مطلب که در استان کرمان به دلیل مشکلات زیرساختی فقط 8 درصد از ظرفیت اینترنتی 530 گیگابیت استفاده می شود، اظهار کرد: استان کرمان نسبت به سایر استان‌های دیگر در حوزه زیرساخت‌های ارتباطی 10 سال از تکنولوژی های جدید عقب است و به لحاظ شاخص توسعه فناوری اطلاعات و ارتباطات؛ در رتبه بیست و هفتم و براساس مرکز آمار ایران در سال 96 استان در زمینه استفاده خانواده‌ها از اینترنت در رتبه سی ام قرار دارد.

"مسعود الهامی" مدیر کل ارتباطات و فناوری استان کرمان نیز در این جلسه گفت: 44 نود برای استان کرمان در نظر گرفته شده است که تا پایان شهریور در اختیار استان قرار می‌گیرد و حدود 3 ماه برای نصب و راه اندازی آنها وقت نیاز است.

وی ادامه داد: قبل از پروژه سینا که تجهیزات آن در شهریورماه تحویل خواهد شد سه فاز دیگر برای تجهیز شبکه به استان تزریق می‌شود.

مدیر کل ارتباطات و فناوری استان کرمان بیان کرد: طبق آخرین بررسی‌ها 307 کیلومتر جاده‌های اصلی استان کرمان به دلیل عدم اجرای تعهد اپراتور همراه اول، پوشش ندارند.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: