• پنجشنبه ۱۲ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۸ - ۱۱:۲۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 982-3814-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : پوششی

هدف از برگزاری همایش ملی رسانه های نوین چیست؟

معاون فرهنگی، اجتماعی و امور محتوایی مرکز ملی فضای مجازی گفت: نیازمند پاسخگویی به سئوالات و مباحثی که در این عرصه ها در کشور وجود دارد، هستیم به ویژه که مبانی شکل گیری این مسائل عمدتا در کشورهای غربی و فرهنگ هایی است که با فرهنگ و مبانی دینی نظری ما فاصله دارد و نیازمند کار بیش از این و مشارکت اساتید و دانشجویان هستیم تا بخشی از نیاز دانشی، نظری و علمی این حوزه را تامین کنیم که هدف از برگزاری این همایش این مسائل بود.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، "امیر خوراکیان" امروز 12 اردیبهشت ماه در اولین همایش ملی رسانه‌های نوین و شکل‌دهی نهادهای اجتماعی در دانشگاه تحصیلات تکمیلی کرمان(هایتک) اظهار کرد: مسئله فضای مجازی به طور عام و رسانه های نوین به طور خاص مباحثی نوپا هستند و علاوه بر اینکه پیشینه طولانی حداقل در کشور ما ندارند، سرعت تحولات آنها نیازمند کار نظری و علمی در این حوزه هستیم.
 
وی افزود: نیازمند پاسخگویی به سئوالات و مباحثی که در این عرصه ها در کشور وجود دارد، هستیم به ویژه که مبانی شکل گیری این مسائل عمدتا در کشورهای غربی و فرهنگ هایی است که با فرهنگ و مبانی دینی نظری ما فاصله دارد و نیازمند کار بیش از این و مشارکت اساتید و دانشجویان هستیم تا بخشی از نیاز دانشی، نظری و علمی این حوزه را تامین کنیم که هدف از برگزاری این همایش این مسائل بود.

خوراکیان تصریح کرد: از یک سال قبل تلاش شد با اتکاء به ظرفیت های مردمی و بخش خصوصی حرکت علمی ارزشمند در کشور ساماندهی شود و بنا داریم بهره برداری علمی ما از این همایش اولویت اصلی و راه اندازی یک جریان علمی و پژوهشی در حوزه رسانه های نوین و فضای مجازی در کشور باشد.

وی بیان کرد: مباحث اقتصادی به عنوان موضوع اول همایش رسانه های نوین و شکل دهی نهادهای اجتماعی قرار گرفته تا مسئله فضای مجازی و رسانه های نوین و ارتباط آن با مسائل اقتصادی مورد توجه قرار بگیرد و محورهای مهمی در این دوره انتخاب و اعلام شد.

رییس نخستین همایش "رسانه های نوین و شکل دهی نهادهای اجتماعی" اظهار کرد: نقش فضای مجازی در تبلیغ و ترویج محصولات داخلی، بانکداری، پول های مجازی، تحولات اقتصادی، اقتصاد دانش بنیان، صادرات، جذب سرمایه های داخلی و خارجی، امنیت و ثبات اقتصادی و ... از دیگر محورهای این همایش در موضوع اقتصاد بود.

وی افزود: مقالات متعددی در این محورها دریافت کردیم که 10 مقاله به صورت سخنرانی و 30 مقاله به صورت پوستر ارائه می شود.

خوراکیان تصریح کرد: نشست دوم در فاصله زمانی مناسبی در مشهد مقدس برگزار خواهد شد و تلاش می کنیم این جریان علمی و پژوهشی به طور جدی ادامه پیدا کند.

به گزارش ایسنا، دکتر"آروین" رییس دانشگاه تحصیلات تکمیلی و تحقیقات پیشرفته (هایتک) کرمان نیز در این همایش گفت: هایتک به عنوان مرکز بین المللی پژوهشی شکل گرفت و اکنون به عنوان یکی از بزرگ ترین پژوهشگاه های کشور در زمینه انرژی، محیط زیست، فناوری مواد معدنی و علوم زیستی فعالیت می کند.

وی افزود: کمتر از یک هزار دانشجو در مقاطع ارشد و دکتری در مکانیک، عمران، برق، کامپیوتر و مهندسی شیمی تحصیل می کنند.

آروین با تاکید بر لزوم همکاری برای تحقق رونق تولید و منویات مقام معظم رهبری در حوزه اقتصاد تصریح کرد: طی دو سال گذشته پارک های علم و فناوری در استان کرمان توسعه زیادی داشته و شرکت های زیادی پذیرش کرده ایم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: