• سه شنبه ۳ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۹
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 982-1114-5
  • خبرنگار : 18
  • منبع خبر : تولیدی

فروردین‌ماه؛

انجام 309 عملیات توسط آتش‌نشانان

مدیر عامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری  کرمان از انجام 169 مورد عملیات اطفاء حریق و 140 مورد عملیات امداد و نجات  به دلیل بی‌احتیاطی و عدم رعایت مسائل ایمنی در شهر کرمان در فروردین‌ماه سال‌جاری خبر داد.

"علی عسکری" در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایسنا منطقه کویر، گفت: در فروردین‌ماه سال‌جاری در مجموع 169 مورد حریق در شهر کرمان اتفاق افتاده است که از این تعداد 57 مورد مربوط به مواد پسماند و بازیافتی، 18 مورد مربوط به وسایل نقلیه، 38 مورد مربوط به منازل مسکونی، 13 مورد مربوط به مراکز تجاری، 2 مورد مربوط به مراکز دولتی و 41 مورد مربوط به جنگل ودرختان بوده است.

وی همچنین به انجام 140 مورد عملیات امداد و نجات در مدت زمان یاد شده اشاره کرد و در ادامه افزود: از این تعداد 35 مورد زنده‌گیری حیوانات خطرناک و آزار دهنده،  22 مورد زنده‌گیری مارهای سمی و غیر سمی، 38 مورد چیدن حلقه و قفل، 24 مورد امداد اسانسور، 13 مورد امداد تصادفات خودرویی، 4 مورد سقوط از ارتفاع و مابقی آنها مربوط به سایر موارد بوده است.

مدیر عامل سازمان آتشنشانی و خدمات ایمنی شهرداری کرمان اظهار کرد: در مجموع این عملیات‌ها 90 نفر از شهروندان  نجات یافتند و متاسفانه 57 نفر مجروح شده‌اند.

وی خاطرنشان کرد: در این مدت تعداد  469  نفر از شهروندان و دانش آموزان  آموزش‌های پیشگیری و آتش‌نشانی را توسط کارشناسان این سازمان فرا گرفتند و همچنین 45 مورد مشاوره ایمنی بنا به درخواست شهروندان در مدت زمان یاد شده ارائه شده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: