• دوشنبه ۲ اردیبهشت ماه، ۱۳۹۸ - ۱۰:۴۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 982-514-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : پوششی

مدیرکل بحران استانداری کرمان خبر داد:

خسارت 442 میلیارد تومانی سیل اخیر به استان/مسدود بودن محورهای «شهداد – نهبندان» و «راور – دیهوک»

مدیرکل مدیریت بحران استانداری کرمان گفت: سیلاب اخیر در استان کرمان 442 میلیارد تومان خسارت به بخش های کشاورزی، منابع طبیعی، ابنیه و راه ها، گاز، برق، آب و فاضلاب شهری و روستایی، مدارس، مسکن شهری و روستایی و ادارات استان وارد کرده است.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، "مجید سعیدی" امروز در جلسه شورای مدیریت بحران استان کرمان اظهار کرد: از ابتدای سال جاری درگیر بارندگی های زیادی در سطح استان بودیم که اوج این بارش ها در روزهای 24 تا 26 فروردین ماه بود اما به لحاظ اخطارها و هشدارهایی داده شد و برگزاری جلسات متعددی در قالب 8 جلسه شورای مدیریت بحران با 76 مصوبه، خسارت چندانی را نداشته ایم.

وی افزود: در بارندگی ها و سیلاب اخیر در استان کرمان 225 راه روستایی استان قطع و 16 روستای ما مورد تهدید جدی قرار گرفت که در صورت تداوم بارندگی باید روستاها تخلیه می شد.

سعیدی با بیان اینکه 5 روستای استان کرمان دچار آب گرفتگی و قطع آب، برق روستایی و مخابرات شده و رانش و فرونشست در دو روستا و ریزش کوه در شهرستان زرند گزارش شد بیان کرد: 9 راه اصلی استان دچار قطع ارتباط شد که ارتباط آنها برقرار شده اما محورهای «شهداد – نهبندان» و «راور – دیهوک» همچنان مسدود است که راهداری در حال انجام کار و اقدامات لازم در این راستا است.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری کرمان گفت: سیلاب اخیر در استان کرمان 442 میلیارد تومان خسارت به بخش های کشاورزی، منابع طبیعی، ابنیه و راه ها، گاز، برق، آب و فاضلاب شهری و روستایی، مدارس، مسکن شهری و روستایی و ادارات استان وارد کرده است.

وی با بیان اینکه با توجه به هماهنگی خوبی که در استان صورت گرفت، خوشبختانه سیلاب های اخیر استان کرمان بدون خسارت و تلفات جانی مدیریت شد اظهار کرد: در زمینه بارندگی مربوط به 11 و 12 اسفندماه خسارات استان حدود 40 هزار میلیون ریال تعیین شده است.

سعیدی در ادامه درباره کمک استان کرمان به استان های سیل زده از ابتدای امسال بیان کرد: امدادرسانی ما از گلستان آغاز شد، بعد لرستان و بعد از آنکه کرمان به عنوان معین شهرستان حمیدیه تعیین شد، همه کمک ها به صورت سازماندهی شده به این شهرستان ارائه شده است.

مدیرکل مدیریت بحران استان کرمان گفت: 646 ماشین آلات سنگین و سبک در استان خوزستان مستقر داریم که 77 دستگاه در حمیدیه بوده و سپاه ثارالله استان، ادارات و ارتش استان کمک های زیادی انجام داده اند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: