• چهارشنبه ۲۸ فروردین ماه، ۱۳۹۸ - ۱۲:۲۴
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 981-3684-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : پوششی

همزمان با روز جوان؛

چند طرح کارآفرینی مربوط به جوانان در کرمان افتتاح شد

همزمان با روز جوان و سالروز ولادت حضرت علی اکبر علیه السلام و با حضور مدیرکل دفتر اجتماعی استانداری، رییس صندوق کارآفرینی امید استان و مدیرکل ورزش و جوانان استان، چند طرح کارآفرینی در حوزه جوانان در کرمان افتتاح شد.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، نخستین افتتاحیه مربوط به کارگاه مصنوعات نقره و مس بود که با دریافت تسهیلات یک میلیارد ریالی از صندوق کارآفرینی امید فعالیت خود را آغاز کرده است.

"مصطفی عرب پور" مجری این طرح با بیان اینکه صفر تا ۱۰۰ کار در کارگاه انجام و به بازار ارائه می شود افزود: تولیدات ما به استان های یزد، شیراز، تهران تبریز همدان و کل استان کرمان ارسال می شود.

عرب پور بیان کرد: در این کارگاه ۱۰ نفر به صورت مستقیم مشغول به کار هستند و ۲۰ نفر خانم نیز در قالب مشاغل خانگی دیزاین تابلوها را انجام می دهند.

وی افزود: درخواست ما این است زمین و یا مکانی برای کارگاه در اختیارمان قرار بگیرد.

"یوسف پورواجد" رییس صندوق کارآفرینی امید استان کرمان نیز اظهار کرد: براساس تفاهمنامه با اداره کل ورزش و جوانان، به ۱۰ طرح مبلغ یک میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان تشهیلات پرداخت کرده ایم که عمدتا به رده سنی زیر ۳۵ سال پرداخت شده است.

به گزارش ایسنا، طرح بعدی، مرکز کمک آموزشی کودکان پیش از دبستان در شهر کرمان بود که با دریافت تسهیلات یک میلیارد ریالی در حوزه کسب و کارهای خرد زمینه اشتغال ۸ نفر را ایجاد کرده بود.

همچنین با حضور مسوولان و رییس صندوق کارآفرینی امید استان کرمان یک باشگاه ورزشی با اشتغال ۴ نفر و دریافت تسهیلات یک میلیارد ریالی افتتاح شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: