• سه شنبه ۲۷ فروردین ماه، ۱۳۹۸ - ۱۶:۲۲
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 981-16014-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : پوششی

در دیدار اعضای شورای شهر با استاندار کرمان مطرح شد؛

از معرفی کرمان به عنوان شهر دوستدار کودک تا لزوم بهره‌برداری از آرامستان جدید

در دیدار تعدادی از اعضای شورای شهر کرمان با استاندار کرمان مسائل مختلفی از جمله پیگیری معرفی کرمان به عنوان شهر دوستدار کودک، نبود سالن مناسب برای فعالیت های فرهنگی، لزوم بهره برداری از آرامستان جدید به دلیل پر شدن فضای دفن اموات در مسجد صاحب الزمان و .. مطرح شد.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، "حسین چناریان" رییس کمیسیون بودجه شورای شهر کرمان در این دیدار اظهار کرد: در سال گذشته سعی کردیم حوزه ساختاری درآمدهای شهرداری بررسی و اصلاح شود زیرا نظام حاکم بر درآمدهای شهرداری کارآمد نبود و بودجه ها غیرکارشناسی بسته می شد.

وی افزود: در سال گذشته با کار خوبی که شهرداری انجام داد، این نظام اصلاح شد و بر مبنای این ساختار اصلاح شده بودجه سال 98 را بستیم که این روند در شرایط مناسب اقتصادی و اجتماعی می تواند درآمدهای پایدار که شهرداری به آن متکی شده و برنامه اجرا کند را محقق نماید.

چناریان تصریح کرد: امسال بنا داریم روی بخش هزینه ای بودجه در کنترل و منطقی سازی هزینه ها گام برداریم.

همچنین "زهرا ایرانمنش" عضو دیگر شورای شهر کرمان در این دیدار اظهار کرد: کرمان از وجود تالارها و سالن های مناسب برای برگزاری فعالیت های فرهنگی محروم است و تالار شهر ناتمام مانده و از سالن خانه شهر استفاده نمی شود.

وی با اشاره به آسیب های اجتماعی افزود: کودکان کار برای مردم معضل ایجاد کرده اند. هرچند شهرداری متولی جمع آوری آنهاست اما سئوال این است ساماندهی این افراد توسط ادارات متولی چگونه است؟ ضمن اینکه هر چه تعداد این افراد روز به روز بیشتر می شود و هیچ کس مسوولیت را قبول نمی کند.

ایرانمنش در ادامه تصریح کرد: در سال جاری برنامه ای داریم کرمان را به عنوان شهر دوستدار کودک معرفی کنیم و دبیرخانه تشکیل شده و با کمک آموزش و پرورش، بهزیستی و نهادهای فعال حوزه کودکان کار خواهیم کرد.

به گزارش ایسنا، "خدادادی" رییس کمیسیون خدمات شهری شورای شهر کرمان نیز در این دیدار اظهار کرد: پروژه های عمرانی همه بودجه شهرداری را می بلعد.

وی در ادامه با اشاره به اینکه روزانه 10 تا 15 نفر فوتی در کرمان داریم، در مسجد صاحب الزمان دیگر فضای برای دفن اموات وجود ندارد و تا یک ماه آینده پر می شود.

خدادادی با اشاره به اینکه قطع درختان برای ایجاد فضای دفن اموات کار درستی نیست، تصریح کرد: از استاندار می خواهیم بحث آرامستانرا که آب و برق مشکل اصلی آن است، مدیریت کنند تا مسائل حل شود و حداکثر تا پایان بهار بتوانیم از آرامستان جدید کرمان استفاده کنیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: