• شنبه ۲۴ فروردین ماه، ۱۳۹۸ - ۱۶:۰۴
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 981-2984-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : تولیدی

رییس سازمان صمت استان در گفت‌وگو با ایسنا:

شکر قیمت آزاد ندارد؛ فقط 3500 تومان/متخلفین را گزارش کنید

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان درباره فروش شکر با قیمت بیش از ۳۵۰۰ تومان در بازار گفت: هرکسی شکر را بیش از ۳۵۰۰ تومان بفروشد متخلف است و مردم می توانند گرانفروشی را از طریق سامانه ۱۲۴ گزارش کنند که با متخلفان برخورد می شود زیرا شکر قیمت آزاد ندارد.

"مهدی حسینی نژاد" در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه کویر،
درباره قیمت و موجودی شکر در استان کرمان اظهار کرد: در استان سالانه ۶۵ هزار تن شکر نیاز  داریم که شرکت غله برنامه ریزی کرده و ن1زدیک به ۳ هزار تن سهمیه برای استان گرفته است.

وی افزود: از این میزان، یک هزار و  ۵۸۰ تن شکر به استان آمده و طبق قانون انتزاع، هم برنامه ریزی، تامین و هم تنظیم بازار به عهده سازمان جهاد کشاورزی است.

حسینی نژاد با بیان اینکه توزیع ۱۵۸۰ تن شکر براساس مصوبه ستاد تنظیم بازار استان کرمان با قیمت هر کیلوگرم ۳۵۰۰ تومان بوده است بیان کرد: در جلسه هفته قبل ستاد تنظیم بازار مصوبه داشتیم که سازمان جهاد کشاورزی پیگیری کند تا شکر خام برای کارخانه تصفیه شکر سیرجان و بردسیر گرفته شود که شکر در این دو کارخانه تصفیه و در استان توزیع شود.

رییس سازمان صمت استان کرمان درباره شکر با قیمت بیش از ۳۵۰۰ تونان در بازار گفت: هرکسی شکر را بیش از ۳۵۰۰ تومان بفروشد متخلف است و مردم می توانند گرانفروشی را از طریق سامانه ۱۲۴ گزارش کنند که با متخلفان برخورد می شود زیرا شکر قیمت آزاد ندارد.

در همین راستا "مجید نژادبیگلری" مدیر شرکت غله منطقه کرمان در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه کویر بیان کرد: یک هزار تن شکر در انبارهای استان ذخیره است و از ۲۶ بهمن ۹۷ تاکنون ۳ هزار تن شکر در استان توزیع شده است.

وی افزود: برای ماه مبارک رمضان درخواست ۴ هزار تن شکر برای استان کرمان داده ایم که براساس موجودی کشور و جمعیت حتما سهمیه تا آخر هفته ابلاغ می شود.

مدیر شرکت غله منطقه کرمان گفت: خوشبختانه هم اکنون شکر در سطح استان در حال توزیع است فقط امیدواریم درست این توزیع صورت گیرد اما در کل وضعیت استان در حوزه توزیع شکر خوب گزارش شده است.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: