• پنجشنبه ۲۲ فروردین ماه، ۱۳۹۸ - ۱۵:۵۸
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 981-2390-5
  • خبرنگار : 18
  • منبع خبر : پوششی

در ستاد مدیریت بحران جنوب استان عنوان شد؛

از آمادگی کامل کهنوجی‌ها در برابر وقوع سیل احتمالی تا لزوم لایروبی رودخانه‌های منطقه

فرماندار شهرستان قلعه گنج از نیاز 20 پل قلعه گنج به ساماندهی خبر داد و بیان کرد: در این مدت کوتاه نمی توانیم پل‌ها را ساماندهی کنیم لذا اقدامات لازم توسط راهداری برای کاهش خطر آنها با سنگ ریزی و تقسیم آب انجام شده است.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، "عطاء الله ناوکی"عصر امروز 22 فروردین‌ماه در ستاد مدیریت بحران جنوب استان کرمان گفت: پیشگیری از بحران باید در بازه زمانی گذشته انجام می شد اما متاسفانه در گذشته هر چه فریاد می زدیم که رودخانه های منطقه نیاز به لایروبی دارند، تنها جوابی که می شنویدیم این بود که اعلام می‌کردند در حال مطالعه وضعیت منطقه هستیم.

وی با بیان این مطلب که لایروبی رودخانه های سطح شهر توسط شهرداری انجام شده است، بیان کرد: در شهرستان قلعه گنج رودخانه‌های فصلی همواره مشکل‌ساز بودند و باید در گذشته اقدام جدی برای این مهم در نظر می گرفتیم

فرماندار شهرستان قلعه گنج از نیاز 20 پل قلعه گنج به ساماندهی خبر داد و بیان کرد: در این مدت کوتاه نمی توانیم پل‌ها را ساماندهی کنیم لذا اقدامات لازم توسط راهداری برای کاهش خطر آنها با سنگ ریزی و تقسیم آب انجام شده است.

وی بیان کرد: راه های ارتباطی 12 روستای این شهرستان در سیل گذشته قطع شده که این موضوع باید در نظر گرفته شود.

به گزارش ایسنا، "وحدت عیدی" فرماندار کهنوج نیز در این جلسه که با حضور معاون امور عمرانی استاندار کرمان برگزار شد، گفت: شهرستان کهنوج را پهنه بندی و مناطق با آسیب پذیری بالا شناسایی شده که در همین راستا امکانات بیشتری به مناطق با احتمال آسیب بالا گسیل دادیم.

وی با بیان این مطلب که بخش خصوصی به کمک نیروهای این شهرستان آمدند، اظهار کرد: بخش خصوصی خودروهای سنگین خود را در اختیار ما قرار داده اند که باید در این راستا تشکر ویژه ای از این بخش داشته باشیم.

فرماندار کهنوج با اشاره به اینکه ستاد بحران شهرستان کهنوج در آمادگی کامل به سر می‌برند، تصریح کرد: با توجه به آمادگی شهرستان پیش بینی می کنیم که کهنوج دچار مشکل خاصی نخواهد شد.

براساس این گزارش، "ابوذر عطاءپور" فرماندار شهرستان جیرفت نیز در ستاد مدیریت بحران جنوب استان کرمان گفت: در حال حاضر 4 دستگاه بولدرز در سیل بندهای رودخانه شور و جبالبارز در حال فعالیت هستند.

وی ادامه داد: نقاط جمعیتی حادثه خیز شهر جیرفت مشخص شده و در دهانه‌های پل‌ها اقدامات جهت مقاوم سازی و همچنین برداشتن موانع مسیر آب ها انجام شده و ضمن آنکه اقدامات برای مقاوم سازی سیل بندها در حال انجام است.

فرماندار جیرفت بیان کرد: رودخانه شور نگران کننده است و تقریبا توانمان را برای ساماندهی آنجا به کار بردیم ولی این اقدامات موقت است که در آینده باید از کمک‌های استان برای ساماندهی این مسیرها در بلند مدت استفاده کنیم.

وی بر لزوم ساماندهی سه رودخانه اصلی این شهرستان تاکید کرد و عنوان کرد: باید یک طرح بلندمدتی برای ساماندهی این سه رودخانه اجرا شود تا شهر جیرفت برای همیشه از خطر سیل مصون سازی شود.

انتهای پیام

اخبار مرتبط

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: