• چهارشنبه ۲۱ فروردین ماه، ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۸
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 981-2384-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : پوششی

استاندار کرمان خبر داد:

مقاوم‌بودن 60 درصد واحدهای مسکونی روستایی استان کرمان/انتقاد از کارشکنی بانک‌ها


استاندار کرمان گفت: 60 درصد مسکن روستایی استان کرمان مقاوم است و 40 درصد دیگر که شامل 100 هزار واحد می شود، رقم قابل توجهی است که با واحدهای غیرمقاوم شهری باید مقاوم سازی شوند.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، دکتر"محمدجواد فدایی" امروز 21 فروردین ماه در نشست با مدیران بنیاد مسکن استان(به مناسبت سالروز تاسیس بنیاد مسکن) اظهار کرد: تاسیس بنیاد مسکن از سوی امام خمینی(ره) نشان دهنده اهمیت موضوع است و برنامه هایی در طول 40 سال گذشته توسط این نهاد انجام شده است.

وی افزود: آنچه که در حال حاضر اهمیت دارد، این است که با توجه به نیازهای استان، برنامه ریزی برای سال های آینده چیست و اگر بخواهیم برنامه خوب تنظیم کنیم و موفق باشیم باید به نکات مختلفی توجه و ابزار کار را فراهم کنیم.

فدایی تصریح کرد: مراجعات مختلفی برای مسکن داریم و یک گروه کسانی هستند که اصلا مسکن ندارندو گروه دیگر مسکن غیرمقاوم دارند که درصد بیشتری از آنها در روستاهاست.

وی بیان کرد: 60 درصد مسکن روستایی استان کرمان مقاوم است و 40 درصد دیگر که شامل 100 هزار واحد می شود، رقم قابل توجهی است که با واحدهای غیرمقاوم شهری باید مقاوم سازی شوند.

استاندار کرمان گفت: از بنیاد مسکن انتظار می رود وارد این حوزه شده و برای ساخت مسکن چه برای متقاضیان جدید و چه مقاوم سازی کار کند و باید مشخص شود این مسئله شامل چه تعداد مسکن شده و در چه برنامه زمان بندی و با چه منابعی تامین می شود.

وی در ادامه افزود: در سرکشی از خانواده مددجویان کمیته امداد مدیریت توانمندسازی این خانواده ها را به مدیران واگذار می کنیم که مشاوره داده و مسائل مختلف را مدیریت کنند و نوعا نخستین مسئله ای که برخورد می کنیم، مسکن است.

فدایی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به گلایه از بانک ها تصریح کرد: بخشی از مشکلات ناشی از کارشکنی بانک هاست و بخش دیگری ناشی از عدم دلسوزی است. زمانی که ما خودمان را جای ارباب رجوع بگذاریم، برخوردمان خیلی تغییر می کند که این کار سختی است لذا خودمان را جای آنها نمی گذاریم.

استاندار کرمان با اشاره به تشکیل جلسه مدیریت بحران استان در ساعات آینده گفت: رییس جمهور دستور داده نقاط آسیب پذیر در روستاها و شهرها مشخص و گزارش به هیئت دولت ارائه شود که قطعا باید در ساخت و سازهای جدید به این نقاط و مسیل ها توجه کنیم.

وی در پایان با تشکر از مدیران بنیاد مسکن استان کرمان اظهار کرد: کار شما مهم است و پاداش اصلی خدمت به محرومان نزد خداوند است. 


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: