• شنبه ۲۲ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۲۳:۲۵
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 9710-2290-5
  • خبرنگار : 22
  • منبع خبر : پوششی

مدیرعامل ستاد دیه استان کرمان خبر داد:

وجود ۲۷۸ زندانی جرائم غیرعمد واجد شرایط ستاد دیه در استان کرمان

مدیرعامل ستاد دیه استان کرمان تصریح کرد: ۲۷۸ زندانی جرائم غیرعمد واجد شرایط ستاد دیه در استان کرمان داریم که ۲۷ نفر از آنها از رفسنجان هستند.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، سیدحجت‌الله موسوی‌قوام امشب 22 دی ماه در جشن گلریزان آزادی زندانیان جرائم غیرعمد شهرستان رفسنجان اظهار کرد: بعد از ۱۷ سال که از تشکیل ستاد دیه استان می‌گذرد شاهد اتفاقات خوبی در استان هستیم.

وی افزود: ستاد با کمک‌های مردمی راه‌اندازی شد اما آمار ورودی افراد بالاست بنابراین دولت هم با نگاهی که سه قوه به این موضوع داشتند اعتباراتی مصوب کرد و زمینه برخورداری از تسهیلات برای زندانیانی که توان پرداخت تسهیلات دارند فراهم شده است.

وی بیان کرد: دنبال کردن بحث نیازمندی اهم کار ما است یعنی شخص هیچگونه اموال و دارایی برای پرداخت بدهی نداشته و آبرومند باشد بدین معنا که هیچ سابقه کیفری نداشته باشد.

مدیرعامل ستاد دیه استان کرمان در ادامه با اشاره به عملکرد ستاد دیه استان عنوان کرد: از سال ۸۰ تاکنون ۳ هزار و ۱۸۴ نفر زندانی جرائم غیرعمد در سطح استان با هزینه ۵۴ میلیارد و ۱۵۰ میلیون تومان آزاد شدند.

موسوی قوام عنوان کرد: از محل کمک‌های مردمی تاکنون ۱۳ میلیارد تومان به ستاد دیه کمک شده است و از تعداد ۳ هزار و ۱۸۴ نفر، یک‌هزار و ۱۳۷ نفر از محل کمک‌های مردمی آزاد شدند.

مدیرعامل ستاد دیه استان کرمان خاطرنشان کرد: یکی از کارهایی که در برنامه ستاد دیه می باشد جلسات صلح و سازش با دعوت از شاکیان است و بر همین اساس ۶۸۸ نفر با اخذ رضایت بدون هیچ پرداختی آزاد شدند.

موسوی‌قوام ادامه داد: ۲۷۸ زندانی جرائم غیرعمد واجد شرایط ستاد دیه در استان کرمان داریم که ۲۷ نفر از آنها از رفسنجان هستند و برای آزادی این ۲۷ نفر حدود ۸۰۰ میلیون تومان نیاز است.

وی بیان کرد: ۱۲۹ جشن گلریزان در چندسال اخیر در سطح استان برگزار شده و در دورترین نقطه استان شاهد این جشن هستیم.

وی همچنین از برگزاری حدود دو جشن گلریزان طی دو ماه آینده خبر داد و گفت: امیدواریم تا پایان سال، ۹۲ زندانی جرائم غیرعمد آزاد شوند.

به گزارش ایسنا، رئیس دادگستری رفسنجان نیز در این مراسم گفت: فلسفه وجودی تشکیل ستاد دیه آزادی زندانیان با شرایط خاص است و زندانی مشمول این ستاد، جرم غیرعمد محسوب می‌شوند.

حجت‌الاسلام مهدی پورمحمدی افزود: گاهی ممکن است شخصی از مدت بیمه خودرویش گذشته باشد و توانایی نداشته باشد بیمه را پرداخت کند دچار حادثه می‌شود و پول دیه را ندارد این افراد مشمول برنامه ستاد دیه می‌شوند.

رئیس دادگستری رفسنجان عنوان کرد: سال گذشته در کل استان کرمان، 5 میلیارد تومان جمع‌آوری شد و از سوی ستاد دیه استان دو برابر مبلغی که در ستاد دیه هر شهرستان جمع می‌شود در اختیار آن شهرستان قرار می‌دهد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: