• شنبه ۲۲ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۴۷
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9710-4584-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : پوششی

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان:

346 تشکل عضو صندوق توسعه کشاورزی استان کرمان هستند

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان گفت: در حال حاضر 346 تشکل عضو صندوق توسعه کشاورزی استان کرمان هستند و رتبه 11 کشور را داریم.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، "عباس سعیدی" امروز 22 دی ماه در جلسه صندوق توسعه کشاورزی استان اظهار کرد: صندوق توسعه در همه استان ها و برخی شهرستان ها فعال است و بعضا صندوق های محصولی مانند پسته و زعفران را در کشور داریم.

وی افزود: صندوق توسعه کشاورزی با حدود 700 میلیون تومان سرمایه در سال 86 در استان کرمان تشکیل شده و تشکل ها، اتحادیه ها و تعاونی ها می توانند عضو آن شوند و امروز اعتبار آن به 40 میلیارد تومان رسیده است.

سعیدی با اشاره به اینکه 51 درصد سرمایه متعلق به بخش خصوصی و 49 درصد دولتی است، تصریح کرد: در حال حاضر حدود 60 درصد اعتبار متعلق به بخش خصوصی است.

وی با اشاره به اینکه یکی از گرفتاری های ما در تامین کود، بذر و نهاده هاست و مشکل در عدم نقدینگی است، بیان کرد: فعالیت صندوق در این زمینه خیلی کمک می کند و این صندوق به اعضاء تسهیلات 4 درصد می دهد.

رییس سازمان جهاد کشاورزی استان کرمان گفت: در حال حاضر 346 تشکل عضو صندوق توسعه کشاورزی استان کرمان هستند و رتبه 11 کشور را داریم.

وی با اشاره به تشکیل صندوق های محصولی در کشور افزود: در شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی استان، تشکیل صندوق خرما تکلیف شد زیرا هیچ تشکل قوی در خرما نداریم.

سعیدی تصریح کرد: تشکیل صندوق پسته و خرما را دنبال کردیم و موافقت هایی را در این زمینه گرفتیم و مرکز اعلام کرد ملی باشد اما زمانی که به بحث مالی رسید، استان های دیگر انصراف دادند.

به گزارش ایسنا، استاندار کرمان در این جلسه درباره تشکیل صندوق محصولی در استان اعلام کرد مصوبه جلسه شورای گفت و گو مبنی بر تشکیل صندوق استانی خرما باید پیگیری و اصلاح شود و مصوبه جدید نخواهیم داشت.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: