• پنجشنبه ۲۰ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۳۶
  • دسته بندی : اقتصادی
  • کد خبر : 9710-4484-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : پوششی

رییس سازمان صمت استان کرمان اعلام کرد:

لغو مجوز بهره برداران معدنی در صورت عقب ماندن از برنامه زمان‌بندی

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان گفت: براساس مصوبه امروز جلسه، روند فعالیت سرمایه گذاران در معادن از جمله سرمایه گذار معدن ظفتک ریگان بررسی و در صورتی که تا پایان سال از برنامه زمان بندی عقب بیفتد، لغو مجوز می شوند.

به گزارش ایسنا منطقه کویر،
"مهدی حسینی نژاد" امروز 20 دی ماه در جلسه شورای معادن استان کرمان اظهار کرد: یکی از چالش های استان در زمینه معادن زغالسنگ است که با توجه به حوادث در معادن شهرستان های زرند، کوهبنان و راور، رساندن مصدومان به مراکز درمانی طولانی بود.

وی افزود: قرار شد برای حل این مشکل پایگاه امداد و نجات در این منطقه ایجاد شود که محل آن سه راهی مسجد ابوالفضل(علیه السلام) پیشنهاد شد که نقطه ثقل معادن شهرستان های زرند، کوهبنان و راور است و برای دریافت مجوز از شورا این مسئله مطرح می شود.

حسینی نژاد تصریح کرد: وزارتخانه احداث چهار مرکز امداد و نجات را در کل کشور در برنامه دارد که در ساخت این مرکز در استان کرمان علاوه بر بحث معادن، محل کریدور راه ارتباطی و مناطق زلزله زده نیز قرار دارد و به عنوان امداد و نجات جاده ای و زمان حوادث نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

وی بیان کرد: در فاز نخست برای ساخت این پایگاه امداد و نجات 4 میلیارد تومان اعتبار برآورد شده و قابل افزایش است.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمان در ادامه گفت: چالش دیگر استان در حوزه معادن شن و ماسه است و به دلیل اینکه زمان مجوزها یک ساله و پاسخ استعلام ها از دستگاه های دیگر زمان بر است، درخواست این است که زمان مجوز را به سه سال افزایش بدهیم تا پروسه اداری نیز کاهش پیدا کند.

وی با اشاره به اینکه شورای معادن ظرفیت خیلی خوبی برای استان کرمان است و طی یک سال گذشته اقدامات خوبی انجام داده، بیان کرد: براساس مصوبه امروز جلسه، روند فعالیت سرمایه گذاران در معادن از جمله سرمایه گذار معدن ظفتک ریگان بررسی و در صورتی که تا پایان سال از برنامه زمان بندی عقب بیفتد، لغو مجوز می شوند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: