• سه شنبه ۱۸ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۱۲:۲۳
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 9710-1990-5
  • خبرنگار : 25
  • منبع خبر : دریافتی

فرماندار زرند خبر داد:

کلنگ زنی احداث کتابخانه مرکزی زرند در دهه فجر امسال

فرماندار شهرستان زرند از کلنگ زنی و احداث کتابخانه مرکزی زرند در دهه فجر امسال خبرداد.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، "حبیب الله خنجری" در نشست  انجمن کتابخانه های شهرستان گفت: با توجه به برگزاری جلسات متعدد هم اندیشی و مذاکره با متولیان امر، عملیات اجرایی کتابخانه مرکزی زرند در دهه فجر امسال آغاز خواهد شد.

خنجری افزود: گسترش فرهنگ کتابخوانی و مطالعه در سطح جامعه خصوصاً در بین نوجوانان و جوانان به تنهایی هنر نیست بلکه ابتدا باید زیرساخت ها تامین شود که تجهیز و احداث کتابخانه ها به عنوان مهم ترین مولفه های تامین زیرساخت های انتشار فرهنگ مطالعه باید در دستور کار مسئولین مربوطه قرار گیرد.

نماینده عالی دولت در شهرستان احداث کتابخانه مرکزی زرند را به عنوان یکی از نیازهای مهم شهرستان در بخش فرهنگی دانست و از کلنگ زنی احداث این کتابخانه‌ به عنوان یکی از بزرگترین و مهم ترین پروژه های فرهنگی دهه فجر چهلم خبر داد و تصریح کرد: با توجه به برگزاری جلسات متعدد هم اندیشی و مذاکرات مربوطه با متولیان امر، بیش از 3 میلیارد تومان برای احداث این کتابخانه پیش بینی شده است و از این مبلغ تا کنون بیش از 900 میلیون تومان از سوی شرکت فولاد زرند ایرانیان تامین اعتبار شده است.

فرماندار شهرستان زرند ساخت کتابخانه مرکزی را موجب آبادنی و رونق شهرستان در حوزه فرهنگی دانست و از مسئولین مربوطه خواست تا با جدیت تمام با اداره کتابخانه های عمومی زرند همکاری و تعامل بیش از پیش جهت اجرایی شدن این پروژه مهم را داشته باشند.

در ادامه این نشست مهدی قاسمی زاده رئیس اداره کتابخانه های عمومی زرند ضمن تشریح فعالیتهای انجام شده ماهانه کتابخانه های عمومی در سطح شهرستان،  به واگذاری یک قطعه زمین از سوی شهرداری زرند به اداره کتابخانه ها جهت ساخت کتابخانه مرکزی در گذشته اشاره نمود و از توجه بیشتر مسئولین شهرستان و حمایت های آنان جهت تعویض این زمین با زمینی با ابعاد بزرگ تر، تشکر و قدردانی نمود.

وی ضمن اشاره به توسعه روز افزون شهرستان در حوزه صنعتی و معدنی، ساخت و تجهیز کتابخانه ای مدرن و پیشرفته را ضروری دانست.

انتهای پیام


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: