• یکشنبه ۱۶ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۱
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9710-6714-5
  • خبرنگار : 18
  • منبع خبر : پوششی

115 تخت در دهه فجر به تخت های بیمارستانی استان اضافه می شود

مدیر عامل بیمارستان مهرگان اظهار کرد: در حال حاضر در این بیمارستان 50 تخت بیمارستانی وجود دارد که در طرح توسعه ای به 165 تخت خواهد رسید.

به گزارش ایسنا منطقه کویر
، "مجید مهدی زاده" ظهر امروز 16 دی ماه در حاشیه بازدید استاندار کرمان از بیمارستان مهرگان شهر کرمان گفت: در حال حاضر زیربنای بیمارستان مهرگان 4 هزار و 200 متر مربع است که 8 هزار متر مربع در طرح توسعه ای به آن اضافه خواهد شد.

وی ادامه داد: همچنین فعلا 50 تخت بیمارستانی وجود دارد که در طرح توسعه ای به 165 تخت خواهد رسید.

مدیر عامل بیمارستان مهرگان با اشاره به ساختمان در حال ساخت این بیمارستان عنوان کرد: ساختمان جدید حدود 97 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و در دهه فجر به بهره برداری خواهد رسید.

مدیر عامل بیمارستان مهرگان با بیان این مطلب که کلنگ احداث ساختمان جدید مهرگان در سال 92 به زمین زده شد؛ اظهار کرد: تا کنون حدود 80 میلیارد تومان برای ساخت آن اختصاص یافته و با توجه به نوسانات ارز شاید به 100 میلیارد تومان برسد این درحالی است که براورد اولیه ما در سال 93 حدود 18 میلیارد تومان بود، گفتنی است که همه هزینه های ساخت آن توسط بخش خصوصی تامین شده است.

وی در ادامه با بیان اینکه در سال جاری فقط در یک روز 63 مورد جراحی در این بیمارستان داشتیم، اظهار کرد: در حال حاضر 215 پزشک با این بیمارستان همکاری دارند.

مهدی زاده با بیان این مطلب که همه بخش ها در بیمارستان وجود دارد تصریح کرد: بخش اطفال، جراحی، رادیولوژی، ICU، اولورژی و ... وجود دارد و در طرح توسعه ای این بیمارستان بخش ناباروری و قلب به آن اضافه خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه همه اقشار جامعه از این بیمارستان می توانند استفاده کنند، اظهار کرد: یک سوئیت کامل با فضای سنتی به توریست ها اختصاص یافته است.

مدیر عامل بیمارستان مهرگان با تشریح معماری ساختمان و توجه به روحیات بیماران در معماری آن خاطرنشان کرد: این بیمارستان به سیستم هوا ساز مجهز است.

به گزارش ایسنا، استاندار کرمان در این بازدید با بیان اینکه تعداد تخت های بیمارستانی استان از متوسط کشور کمتر است، اظهار کرد: برای رساندن سرانه تخت های بیمارستانی استان به حد استاندارد نیازمند همکاری بخش خصوصی هستیم.

وی خاطرنشان کرد: پراکندگی بیمارستان ها در سطح استان متوازن نیست.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: