• یکشنبه ۱۶ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۹
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9710-2287-5
  • خبرنگار : 8
  • منبع خبر : پوششی

کارگاه آموزشی توانمندسازی سمن های میراث فرهنگی استان برگزار می شود

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان کرمان از برگزاری کارگاه آموزشی توانمند سازی سازمان های مردم نهاد میراث فرهنگی استان 19 و 20 دی ماه جاری در کرمان خبر داد.

به گزارش ایسنا منطقه کویر،
"غلامرضا فرخی" با بیان اینکه کارگاه آموزشی توانمند سازی تشکلهای مردم نهاد در سه حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری برگزار می شود، افزود: این کارگاه با حضور اساتید دانشگاه علمی کاربردی برپا خواهد شد.

وی اظهار کرد: در این کارگاه مباحثی چون گردشگری پایدار، پایداری گردشگری در مفهوم و عمل، روش های تعامل با جامعه محلی ، نقش و فعالیت تشکلها در زمینه حفظ میراث فرهنگی، احیاء صنایع دستی بومی و ترغیب جامعه به ارتباط هر چه بیشتر با آنها تدریس می شود.

فرخی با اشاره به اینکه در دنیای امروز استفاده از ظرفیت بالای نهادهای مردمی یک ضرورت است، تصریح کرد: مردم و نهادهای مردمی همیشه در مواقع ضروری جلوتر از بخش دولتی در صحنه حضور داشته اند که این روحیه باید در این گونه کارگاهها به صورت جدی تر آموزش داده شود .

وی با بیان اینکه در حال حاضر استان کرمان دارای 17 تشکل مردم نهاد در حوزه های مختلف میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری است، افزود: خوشبختانه این تشکلها در سالهای اخیر در حوزه های مرمت و حفظ و حراست از بناهای تاریخی همکاری خوبی با این اداره کل داشته اند که جای تقدیر دارد. 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: