• شنبه ۱۵ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۱۴
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9710-2087-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : پوششی

نماینده ولی فقیه در استان کرمان:

عملیاتی کردن امر به معروف و نهی از منکر در صحن جامعه نیاز به جدیت و اراده مضاعف دارد

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان گفت: علاوه بر فهم و اراده، باید برای امر به معروف و نهی از منکر طرح مناسب داشت و به نظر می رسد در این زمینه ها در سال های اخیر کار شده اما به صورت عملیاتی در صحن عمومی و جامعه نیاز به جدیت و اراده مضاعف دارد.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، حجت الاسلام و المسلمین"حسن علیدادی سلیمانی" ظهر امروز 15 دی ماه در مراسم تکریم و معارفه دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کرمان اظهار کرد: درباره امر به معروف و نهی از منکر آیات و روایات فراوانی وجود دارد که وظیف هر انسان مکلفی است به این امر الهی جامه عمل بپوشاند.

وی افزود: در نظام جمهوری اسلامی امر به معروف و نهی از منکر از اهم فرائضی که قوام همه فرائض به این وابسته است، ساز و کاری دیده شده تا به صورت خاص افرادی این امر را در حد توان خود آنچنان که بایسته است، در همه قشرهای جامعه جاری و ساری کنند لذا تشکیلاتی به نام امر به معروف و نهی از منکر شکل گرفته است.

علیدادی سلیمانی با اشاره به اینکه در سه محور باید امر به معروف و نهی از منکر پیگیری شود، عنوان کرد: دانش لازم، دانستن و تدارک دیدن راهکار و عملیاتی کردن از جمله این محورهاست.

امام جمعه کرمان بیان کرد: آنچه اکنون اشکال وجود دارد، عملیاتی کردن امر به معروف و جلوگیری از منکرات در بخش های مختلف است که این نیز شامل مقدماتی است. نخست، فهم اینکه کدام معروف ها را در اولویت قرار داده و کدام منکرها را در اولویت مقابله جدی قرار بدهیم.

علیدادی سلیمانی با تاکید بر اینکه در سطح فردی وظیفه هر انسانی امر به معروف و نهی از منکر اراده جدی لازم است اما باید مجموعه ای به صورت مستقیم این امر بسیار مهم را به عهده بگیرد تصریح کرد: علاوه بر فهم و اراده، باید برای امر به معروف و نهی از منکر طرح مناسب داشت و به نظر می رسد در این زمینه ها در سال های اخیر کار شده اما به صورت عملیاتی در صحن عمومی و جامعه نیاز به جدیت و اراده مضاعف دارد تا بتوان امر به معروف و جلوگیری از منکرات را همانطور که خداوند از ما خواسته پیاده کرده و آثار خوب آن را ببینیم.

در این مراسم از خدمات "محمد سلطانزاده" دبیر سابق ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کرمان تجلیل و سردار"محمد مطهری" به عنوان دبیر جدید معرفی شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: