• شنبه ۱۵ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۳۳
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9710-6014-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : پوششی

رییس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس سپاه و بسیج:

نمی‌خواهیم رفتار و دیدگاه‌های شهدا را به نفع خودمان مصادره کنیم

رییس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس سپاه و بسیج با اشاره به اینکه نمی خواهیم رفتار، منش و دیدگاه‌های شهدا را به نفع خودمان مصادره بکنیم، تصریح کرد: شهداء حرف خود را زده اند و سند آنها مشخص است و 95 درصد شهداء در وصیت نامه خود که سندهای زنده، متقن و معتبری است، توصیه به اطاعت پذیری از ولایت فقیه داشته اند که این بزرگ ترین راهبرد است و بعد از انقلاب هر توطئه ای علیه نظام بوده و مشکلی به وجود آمده، راهکار و کلید حل آن در دست ولی فقیه بوده است.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، سردار"احمد حق طلب" امروز 15 دی ماه در جلسه هماهنگی برگزاری کنگره 6500 شهید استان کرمان اظهار کرد: توجه مقام معظم رهبری به برگزاری کنگره ها نشان دهنده این است که موضوع بسیار مهم و کارسازی در کشور است.

وی با اشاره به اینکه شهداء هیچ نیازی به برگزاری یادواره و کنگره ندارند بلکه ما به آنها نیاز داریم، افزود: امروز جامعه، کشور، مردم و مسوولان ما نیازمند شهداء هستند.

حق طلب با اشاره به اینکه نمی خواهیم رفتار، منش و دیدگاه‌های شهدا را به نفع خودمان مصادره بکنیم، تصریح کرد: شهداء حرف خود را زده اند و سند آنها مشخص است و 95 درصد شهداء در وصیت نامه خود که سندهای زنده، متقن و معتبری است، توصیه به اطاعت پذیری از ولایت فقیه داشته اند که این بزرگ ترین راهبرد است و بعد از انقلاب هر توطئه ای علیه نظام بوده و مشکلی به وجود آمده، راهکار و کلید حل آن در دست ولی فقیه بوده است.

وی بیان کرد: قریب به 80 درصد از وصیت نامه های شهداء به صراحت از استکبارستیزی گفته شده و شناخت دشمن، ایستادگی در مقابل آن و به صراحت از امریکا و اذناب آن نام برده شده است.

رییس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس سپاه و بسیج گفت: قریب به 80 درصد از شهداء به حجاب توصیه کرده اند که برای وضعیت امروز ما پیش بینی کرده اند و 65 درصد از شهداء در زمینه بیت المال، پرهیز از استفاده از امکانات مردم و ... تاکید دارد.

وی افزود: اگر وصایای شهداء را جمع بندی کنیم، شهدا برای همه بیماری ها و مشکلات ما تجویز خوبی کردند و جامعه ما به آنها نیاز دارد و این کنگره ها وقت گذاری خوبی است.

حق طلب با اشاره به اینکه استان های کردستان، ایلام، مرکزی، هرمزگان و بوشهر در سال آینده کنگره شهدا برگزار خواهند کرد، اظهار کرد: کرمان از این استان ها دعوت کند تا از برگزاری کنگره استان کرمان تجربه کسب کنند.

وی با اشاره به اینکه رویکرد خدماتی، فرهنگی و اجتماعی از سال های گذشته در برگزاری کنگره های شهداء آغاز شده و توزیع بسته های حمایتی، سرپرستی ایتام و ... صورت گرفته، عنوان کرد: در استان کرمان کار خوبی صورت گرفته که به نام شهدا تامین جهیزیه و کمک به زوج های جوان انجام می شود و این رویکرد اجتماعی و خدماتی بسیار موثر خواهد بود و اتمام پروژه های عمرانی خیلی اثرگذار و مورد توجه مردم قرار می گیرد.

رییس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس سپاه و بسیج اظهار کرد: وحدت و همدلی یکی از اصلی ترین محورهایی است که در برگزاری کنگره های شهداء به وجود آمده و از دستاوردهای بزرگ کنگره در استان کرمان نیز خواهد بود.

وی افزود: برگزاری کنگره شهداء، تبلور قدرت مدیریت و طراحی استان خواهد بود و میهمانان این مسئله را ارزیابی می کنند و شان استان کرمان این است که کار بزرگی انجام و نمونه و الگو برای استان های دیگر باشد و این امر با همدلی و مساعدت دوستان محقق خواهد شد.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: