• شنبه ۱۵ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۷
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9710-5814-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : پوششی

نماینده ولی فقیه در استان کرمان:

شهداء اهل بینش و درک موقعیت‌های سیاسی، اجتماعی و فرهنگی بودند

نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان گفت: ویژگی دیگر شهدا این است که اهل بینش و آگاهی و درک موقعیت های سیاسی، اجتماعی و فرهنگی بودند و با آگاهی کامل به مسائل اسلام در این نبرد حضور پیدا کردند.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، حجت الاسلام و المسلین"حسن علیدادی سلیمانی" امروز 15 دی ماه در شورای سیاست گذاری کنگره بزرگداشت 6500 شهید استان کرمان اظهار کرد: شهداء با جان دادن در راه حق، فرهنگی را به وجود آوردند که این فرهنگ کاملا زنده است و قابلیت ترویج، بزرگداشت و ارائه را دارد.

وی با اشاره به اینکه این فرهنگ انسان ساز است، افزود: به همین دلیل به بهانه های مختلف از شهداء تجلیل کرده و مجالسی برای آنها تشکیل می دهیم تا خودمان از این مجالس مدد بگیریم.

علیدادی سلیمانی تصریح کرد: کسانی که در این کنگره مورد تجلیل واقع می شوند مجاهد فی سبیل الله و مدافع معتقدند و آنها در نبرد دلیرانه در هشت سال دفاع مقدس فقط با خدا معامله کردند و برای خدا جنگیدند.

امام جمعه کرمان بیان کرد: ویژگی دیگر شهدا این است که اهل بینش و آگاهی و درک موقعیت های سیاسی، اجتماعی و فرهنگی بودند و با آگاهی کامل به مسائل اسلام در این نبرد حضور پیدا کردند.

وی افزود: اگر تسلیم امریکا و استکبار می شدیم شاید سختی ها کمتر می شد اما شرافت و آزادی را از دست می دادیم و برده و اسیر می شدیم لذا شهداء با آگاهی کامل سختی ها را پذیرفتند.

علیدادی سلیمانی اظهار کرد: ولایت پذیری شهداء نیز باید ترویج شود. آنها فهمیده بودند ولایت حیات طیبه است و این حیات را تعقیب و پذیرش کردند.

نماینده ولی فقیه در استان کرمان خطاب به مسوولان گفت: هر چه می توانید به بهترین وجه ممکن برای برگزاری کنگره شهداء کمک کنید تا بتوانیم بخشی از دین خود را ادا کنیم و امیدواریم بهترین، مفیدترین و موثرترین کنگره های کشور را برگزار کنیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: