• پنجشنبه ۱۳ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۱۷:۴۹
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9710-1987-5
  • خبرنگار : 8
  • منبع خبر : پوششی

همایش مدیران اقامتگاه های بوم گردی استان برگزار شد

مدیر کل میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری استان کرمان از برگزاری همایش مدیران اقامتگاه های بوم گردی این استان با حضور اعضا هیأت رییسه تشکل حرفه ای بوم گردی کشور در محل اقامتگاه بوم گردی "قند چین" شهر راین خبر داد.

به گزارش ایسنا منطقه کویر
، "غلامرضا فرخی" اظهار کرد: در این همایش مدیران 80 اقامتگاه بوم گردی برتر استان کرمان به منظور رفع و بررسی برخی از چالش های پیش روی این اقامتگاه ها در شهر راین گرد هم آمدند.

وی با بیان اینکه استان کرمان دارای بیش از 310 اقامتگاه بوم گردی است، اظهار کرد: با توجه به اینکه تعداد این اقامتگاهها رو به افزایش است لذا در راستای ارائه خدمات بهتر و مفیدتر این اقامتگاهها باید طبق یک اساسنامه عمل شود که برگزاری این گونه همایش ها به تدوین این اساسنامه کمک خواهد کرد.

فرخی به لزوم استاندارد سازی  و کیفی سازی خدمات اقامتگاههای بوم گردی استان کرمان اشاره کرد و افزود: بدون شک با برگزاری این قبیل همایش ها و نشست ها و همچنین ارائه راهکارهای مناسب می توان در این زمینه به موفقیت دست یافت.

فرخی با اشاره به اینکه استان کرمان در زمینه راه اندازی اقامتگاههای بوم گردی ظرفیت بسیار بالایی دارد، تصریح کرد: در حال حاضر احیای بافت های سنتی روستاها با هدف راه اندازی اقامتگاههای بوم گردی در الویت کار قرار دارد.

وی بر لزوم بازاریابی، تبلیغات و معرفی اقامتگاه های بوم گردی استان کرمان تاکید و خاطرنشان کرد: خوشبختانه دراین زمینه دفاتر خدمات مسافرتی با برگزاری تورهای یک روزه و سفر به روستاها و شهرهای گردشگری موفق عمل کرده اند که امیدواریم این فرایند ادامه داشته باشد. 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: