• پنجشنبه ۱۳ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۵۴
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9710-5414-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : پوششی

مدیرکل ثبت اسناد استان کرمان اعلام کرد:

راه اندازی سامانه ثبت اثر انگشت سردفتران در دفاتر اسناد رسمی

مدیرکل ثبت اسناد و املاک استان کرمان گفت: از اول دی ماه جاری سامانه ثبت اثر انگشت سردفتران در تمامی دفاتر اسناد رسمی استان راه اندازی شده و در حال حاضر برای تنظیم هر سند رسمی، اخذ اثر انگشت سردفتر، متعاملین و وکلای قانونی آنها ضروری است.

به گزارش ایسنا منطقه کویر،
"رضا طالبی زاده" در حاشیه بازدید 5 ساعته از 10 دفترخانه اسناد رسمی شهر کرمان اظهار کرد: از اول دی ماه جاری سامانه ثبت اثر انگشت سردفتران در تمامی دفاتر اسناد رسمی استان راه اندازی شده و در حال حاضر برای تنظیم هر سند رسمی، اخذ اثر انگشت سردفتر، متعاملین و وکلای قانونی آنها ضروری می باشد و بدین طریق از هرگونه سوء استفاده در جعل هویت و تنظیم اسناد جعلی جلوگیری به عمل می آید.

وی با بیان اینکه در 9 ماهه سال جاری اسناد تنظیمی در دفاتر اسناد رسمی استان بیش از 460 هزار مورد بوده، افزود: در راستای حفظ اعتماد و اطمینان مردم به دفاتر اسناد رسمی و افزایش بهداشت قضائی، بیش از 408 هزار از اسناد مذکور مورد بازرسی قرار گرفته است.

طالبی زاده یکی از راه های افزایش امنیت حقوقی را اهمیت دادن به ثبت اسناد رسمی دانست و تصریح کرد: سردفتران باید به گونه‌‌ای رفتار کنند که مردم در دفاتر احساس آرامش کنند و با خیالی آسوده معاملات خود را در دفاتر اسناد رسمی تنظیم نمایند.

مدیر کل ثبت اسناد و املاک استان کرمان با بیان اینکه برخی دفاتر اسناد رسمی با اصلاح فضا و محیط دفترخانه و بایگانی می‎توانند خدمات مطلوب تری به ارباب رجوع ارائه نمایند، گفت: با توجه به قدمت 80 ساله برخی از پرونده های موجود در دفاتر اسناد رسمی و وجود اسناد بسیار قدیمی، می بایست شرایط نگهداری مستندات و اسناد مردم به نحو بهتری فراهم شود.

یادآور می شود در این بازدید سامانه اخذ اثر انگشت، دفاتر نسخه پشتیبان و بایگانی های دفاتر اسناد رسمی مورد بازرسی  قرار گرفتند و در این خصوص مدیر کل ثبت اسناد و املاک استان کرمان دستورات و راهنمایی های لازم را در زمینه تسهیل فرایند کاری دفاتر اسناد رسمی و همچنین بازسازی دفاتر قدیمی و صحافی آنها  و اصلاح فضا و محیط دفترخانه ها را صادر نمود و از اسکن دفاتر اسناد رسمی و سوابق دفترخانه ها در آینده نزدیک خبر داد.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: