• پنجشنبه ۱۳ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۰۹:۵۲
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9710-1887-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : پوششی

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کرمان خبر داد:

مراکز خودگردان مطالعاتی مجوز فعالیت می گیرند

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کرمان گفت: به منظور جذب مشارکت بخش خصوصی در حوزه فرهنگ مکتوب، مراحل ایجاد پانسیون های مطالعاتی و کتابخانه های مستقل داری خدمات ویژه، تسهیل و مجوز فعالیت این مراکز، توسط اداره کل کتابخانه های عمومی صادر می شود.

به گزارش ایسنا منطقه کویر،
"محمدجواد حسین زاده" اظهار کرد: در راستای قانون ایجاد و نحوه اداره کتابخانه های عمومی کشور؛ با رویکرد ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی و با هدف تسهیل ورود بخش خصوصی  به حوزه ارائه خدمات کتابخانه ای و تشویق و ترغیب علاقمندان، ضوابط و مقررات ایجاد کتابخانه های عمومی جدید، مستقل، پانسیون های مطالعاتی و شرایط ارائه خدمات ویژه به مخاطبان،  ابلاغ شد.

وی افزود: به منظور جذب مشارکت بخش خصوصی در حوزه فرهنگ مکتوب، مراحل ایجاد پانسیون های مطالعاتی و کتابخانه های مستقل داری خدمات ویژه، تسهیل و مجوز فعالیت این مراکز، توسط اداره کل کتابخانه های عمومی صادر می شود.

حسین زاده ضمن اشاره به روند گردش کار درخواست ایجاد کتابخانه های نهادی جدید، مشارکتی و مستقل و پانسیون های مطالعاتی، ابراز کرد: از این پس درخواست راه اندازی هر نوع کتابخانه، در کمیته ای با عنوان «کمیته ایجاد کتابخانه ها» در نهاد کتابخانه های عمومی، بررسی می شود.

وی بیان کرد: در این کمیته پس از طی فرایندهای لازم، ساختمانها  و اماکنی که تائیدیه استحکام بنا را اخذ کرده و شاخص ها و استانداردهای مد نظر را رعایت کرده باشد، مجوز فعالیت و راه اندازی دریافت می نمایند.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کرمان گفت: به موجب این بخشنامه پادگانها و مراکز نظامی، زندانها، دانشگاهها، مراکز  وابسته به آموزش پرورش، مراکز وابسته به شهرداری ها و دهیاری ها و مجموعه های اداری (دولتی) که هویت فنی و عمرانی مستقل ندارند، نیازی به اخذ تائیدیه استحکام بنا از اداره کل امور عمرانی نهاد کتابخانه ها را ندارند. 

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: