• دوشنبه ۱۰ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۰۳
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 9710-1085-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : تولیدی

پورابراهیمی در گفت‌وگو با ایسنا:

اگر قرار باشد یک نماینده به استان اضافه شود؛ طبیعتا باید برای مرکز استان باشد

نماینده مردم کرمان و راور مجلس شورای اسلامی گفت: اگر قرار باشد یک نماینده به استان اضافه شود طبیعتا باید برای مرکز استان باشد زیرا کرمان جمعیت بالا و معادل یک چهارم جمعیت استان را در خود جای داده و با شاخص های دیگر از جمله مرکزیت استان و وسعت نیز اولویت اضافه شدن متعلق به حوزه انتخابیه کرمان خواهد بود.

دکتر"محمدرضا پورابراهیمی" در گفت و گو با خبرنگار ایسنا منطقه کویر، درباره طرح افزایش تعداد نمایندگان مجلس اظهار کرد: طبق قانون هر 10 سال یک بار باید تعداد نماینده ها اصلاح بشود که اکنون زمان این مسئله است و براساس نظر و اصلاحیه نمایندگان ارائه و به رای گذاشته می شود.

وی افزود: برای اضافه شدن تعداد نمایندگان استان کرمان هر کدام از نمایندگان نظراتی دارند و بحثی برای شهرستان های جنوبی و بم مطرح است و ما پیشنهاد اضافه شدن یک نماینده به حوزه انتخابیه کرمان و راور را داده ایم.

پورابراهیمی با اشاره به اینکه در راستای این پیشنهاد که به کمیسیون شوراها ارائه شده، دو حالت برای مرکز استان کرمان در نظر گرفته شده، تصریح کرد: یک حالت ان است که حوزه انتخابیه کرمان و راور سه نماینده داشته باشد و حالت دوم این است که شهرستان بردسیر به این حوزه اضافه و تعداد نمایندگان نیز سه نفر باشد.

نماینده مردم کرمان و راور مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه وسعت، جمعیت و وضعیت تقسیمات کشوری مبنا برای تصمیم نهایی است افزود: اگر قرار باشد یک نماینده به استان اضافه شود طبیعتا باید برای مرکز استان باشد زیرا جمعیت بالا و معادل یک چهارم جمعیت استان را در خود جای داده و با شاخص های دیگر از جمله مرکزیت استان و وسعت نیز اولویت متعلق به حوزه انتخابیه کرمان خواهد بود.

پورابراهیمی تصریح کرد: ضمن اینکه اگر نماینده ای به حوزه انتخابیه کرمان اضافه شود به حوزه های دیگر نیز کمک می کنیم که با تغییرات جدید نماینده دیگر اضافه شود.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: