• شنبه ۸ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۱۱:۱۸
  • دسته بندی : سياسی
  • کد خبر : 9710-485-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : پوششی

رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمان در نشست خبری 9 دی:

در اعتقادات و ارزش‌های دینی با کسی شوخی نداریم

رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: ایران کشور اسلامی است و زمانی که پای اعتقادات و ارزش های دینی به میان می آید با کسی شوخی ندارد.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، دکتر"حمیدرضا رشیدی‌نژاد" امروز هشتم دی ماه در نشست بصیرتی "مشق حضور" در دانشگاه علوم پزشکی کرمان با حضور نماینده ولی فقیه در سپاه قدس اظهار کرد: وظیفه ماست ایامی را که در تاریخ این مملکت ماندگار است، گرامی بداریم و 9 دی از روزهای ماندگار و به نام روز بصرت نامگذاری شده که گرامیداشت این روز به اعتقادات همه ما بر می گردد.

وی افزود: ایران کشور اسلامی است و زمانی که پای اعتقادات و ارزش های دینی به میان می آید با کسی شوخی ندارد.

رشیدی نژاد تصریح کرد: واجب است در بحران ها انسان خوب فکر کرده و براساس اندیشه و فکر عاقلانه تصمیم صحیح را بگیرد.

وی با اشاره به اینکه شناخت از طریق حواس پنجگانه است، بیان کرد: عمدتا شناخت عقلانی از طریق گوش و چشم صورت می گیرد که آنچه دریافت می شود نیاز به پردازش عقلانی دارد و در تفکر و دوراندیشی این پردازش صورت می گیرد و به تصمیم گیری می انجامد و هرچه تفکر عمیق تر باشد تصمیم گیری صحیح تر است و زمانی که بحث اعتقادات است، به بصیرت مربوط می شود.

رییس دانشگاه علوم پزشکی کرمان گفت: با بصیرت می توان دوست و دشمن را شناخت و رفتار در مقابل آنها را مشخص کرد و حریمی دور خود تشکیل داد تا از خدشه ها و تحریکات منجر به آسیب جلوگیری کرد و در مبانی اعتقادی این از ما خواسته شده و وظیفه داریم به آن عمل کنیم و به این دلیل ارزش یک ساعت تفکر با سال ها عبادت مقایسه شده است.

وی با اشاره به فتنه سال 88 افزود: در آن زمان شرایط پشت سر گذاشته شد و کشور بیمه شد و امروز در شرایط جنگ اقتصادی وظیفه داریم با علم و آگاهی بیشتر با بحران ها روبه رو شویم و شرایط را پشت سر بگذاریم.

رشیدی‌نژاد تصریح کرد: در شرایط امروز هیچ زمانی نا امیدانه به مسائل فکر نکنیم و با کار مضاعف، توکل بر خدا و تدبر و تفکر راه خوب را پیش گرفته تا از بحران ها نجات یافته و عزت و سربلندی برای کشورمان فراهم شود.

به گزارش ایسنا، حجت الاسلام"علی عارفی" مسوول دفتر نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی کرمان نیز در این نشست با اشاره حور کشورهای استکباری در ایران قبل از انقلاب گفت: انقلاب اسلامی دست استعمار را قطع کرد و آن را کنار زد و طبیعی است با آن دشمنی کنند و مشکلات کشور ما حاصل کینه های عمیق صهونیست، امریکا و انگلیس است.

وی افزود: امروز استراتژی دشمن، جنگ روانی و نرم است و فتنه 88 نیز جنگ نرم بود که اینگونه اقدامات اتحاد جماهیر شوروی را به هم ریخت اما با بصیرت مردم ایران جنگ نرم در کشور ما شکست خورد و خداوند روز نهم دی را به وجود آورد و خط بطلانی بر دسیسه های دشمن کشید.

انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: