• چهارشنبه ۵ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۱۰:۳۸
  • دسته بندی : اجتماعی
  • کد خبر : 9710-3214-5
  • خبرنگار : 5
  • منبع خبر : پوششی

نماینده مردم شرق استان کرمان در مجلس:

بم مجددا روی گسل بنا شد

نماینده مردم بم، ریگان، فهرج و نرماشیر در مجلس گفت: متاسفانه خیلی از بناها در بم بعد از زلزله دوباره در محدوده گسل ساخته شده و باید نظارت بر ساخت و ساز به جد گرفته شود که در این زمینه کار جدی گرفته نمی شود و قطعا آسیب خواهیم دید.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، "حبیب اله نیکزادی" امروز پنجم دی ماه در همایش گرامیداشت پانزدهمین سالگرد زلزله بم با رویکرد ارتقاء تاب آوری استان کرمان اظهار کرد: این ارزش را دارد در نقاط حادثه خیز و زلزله خیز برای پیشگیری تلاش کرد تا در زمان حادثه دچار خسران نشویم زیرا از نظر هزینه نیز به نفع دولت است.

وی افزود: هر زمان اتفاقی در گوشه ای از کشور می افتد، برای بازسازی شهر و ساختمان ها خیلی تلاش می کنیم اما برای بازتوانی مردم توجه نمی شود بعد از گذشت 15 سال از زلزله بم آثار زلزله هنوز مردم بم را با شدتی بیش از گذشته با تالمات روحی، مشکلات روحی و روانی می بینیم.

نیکزادی تصریح کرد: نیاز است همزمان با ساخت ساختمان بازسازی روحیه مردم را انجام بدهیم تا مردم دچار خسران کمتری شوند. امروز مردم ما(بم) بیشترین آمار مراجعه به درمانگاه و بیمارستان دارند که هزینه بسیار زیادی را تحمیل می کند.

نماینده مردم شرق استان کرمان در مجلس در ادامه گفت: نیاز است توسط پژوهشگران زلزله، حریم گسل ها مشخص شود تا در این محدوده ها ساخت و ساز صورت نگیرد.

وی افزود: متاسفانه خیلی از بناها در بم بعد از زلزله دوباره در محدوده گسل ساخته شده و باید نظارت بر ساخت و ساز به جد گرفته شود که در این زمینه کار جدی گرفته نمی شود و قطعا آسیب خواهیم دید.

نیکزادی تصریح کرد: باید بتوانیم در بازه زمانی خیلی کوتاه شهرها را بسازیم و تا شهری کامل ساخته نشده، عملیات بازسازی تمام شده اعلام نشود و در بم این امر اتفاق افتاده و در حالی که هنوز خیلی از قسمت های شهر ما با بازمانده های زلزله و آوار مواجه و کوچه های ما خاکی است، عملیات بازسازی تمام اعلام شده و چند سال است که کمکی برای اتمام عملیات خاکبرداری و ترمیم داده نشده است.

وی بیان کرد: بم یکی از شهرهای منحصربه فرد ایران است و زیبا نیست در گوشه و کنار این شهر بعد از 15 سال بقایای زلزله را شاهد باشیم.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: