• دوشنبه ۳ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۰۸:۲۰
  • دسته بندی : فرهنگی و هنری
  • کد خبر : 9710-687-5
  • خبرنگار : 3
  • منبع خبر : ----

معاون هنری و سینمایی ارشاد کرمان عنوان کرد:

مکان‌های هنری در شهرها دریچه تنفسی روح هستند

 معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کرمان گفت: مکان های هنری در شهرها دریچه تنفسی روح هستند و رفتار اجتماعی مردم بر اساس رویدادهای هنری متفاوت می شود و سرزندگی و نشاط را پدید می آورد.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، "وحید محمدی" گفت: قدرشناسی و تجلیل از بزرگان سنت بسیار خوب و نشانه بلوغ جامعه هنری است و معرفی هنرمندان به نسل جدید تجربه را به نسل بعد منتقل می کند که اثرگذار خواهد بود.

وی  که در حاشیه همایش ٥٠ سالگی تئاتر شهرستان بافت و در بزرگداشت استادانی همچون مرحوم فرامرز ساعد،مهدی روحانی، صمدالله افراسیابی و طاهره فرخی، سخن می گفت، افزود: تئاتر شهرستان بافت ظرفیت تولید آثار و مبادله در سطح استان را دارد و باید با همدلی و تلاش  تئاتر شهرستان بافت را حمایت
نمود.

محمدی با تاکید بر اینکه تسریع در تکمیل تماشاخانه و گسترش فضاهای فرهنگی و هنری در مدیریت شهری از درخواست های مردم و جامعه فرهنگی و هنری شهرستان بافت است، افزود: مکان های هنری در شهرها دریچه تنفسی روح هستند و رفتار اجتماعی مردم بر اساس رویدادهای هنری متفاوت می شود و سرزندگی و نشاط را پدید می آورد.

معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کرمان در ادامه به رخدادهای تئاتر استان کرمان اشاره کرد و گفت: تولید و اجرای ٤٢ تئاتر در ٦ ماهه نخست امسال با ٥٣٠ اجرا و ٣٠ بازیگر فعال و ٤٠ هزار نفر تماشاگر و بازدید کننده، برگزاری سی امین جشنواره تئاتر به صورت متمرکز در شهرستان رفسنجان، ایجاد تماشاخانه در 9 شهرستان با همکاری و مشارکت شهرداری ها و ... از فعالیت ها و تلاش ها در مجموعه تئاتر استان کرمان است .انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: