• دوشنبه ۳ دی ماه، ۱۳۹۷ - ۰۶:۵۳
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 9710-690-5
  • خبرنگار : 22
  • منبع خبر : پوششی

رئیس دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان خبر داد:

۵۰ درصد وقفیات حوزه سلامت کشور در رفسنجان

رئیس دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان با بیان اینکه بیش از نیمی از وقفیات حوزه سلامت کشور در رفسنجان است، تصریح کرد: به نوعی باید مراتب تقدیر و سپاس از خیرین را داشته باشیم کسانی که گام در راه نیک برداشته اند و اگر وسعت و توانی داشته باشند به دانشگاه کمک می کنند.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، دکتر علی اسماعیلی ندیمی، در همایش تجلیل از خیّرین سلامت شهرستان رفسنجان در محل پردیس دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان اظهار کرد: جمعیت کشور به سمت مسن و پیرشدن می رود هر چه جمعیت پیرتر شود نیاز به بیمارستان و تخت بیشتر است چون احتمال بروز بیماری ها بیشتر است.

وی افزود: اگر تا سال 1404 بخواهیم نسبت تخت به هزار نفر در رفسنجان و انار را به دو برسانیم باید 1100 تخت بیمارستانی در رفسنجان و انار داشته باشیم که با کمک مالی دولت امکان پذیر نیست.

وی بیان کرد: می خواهیم بیمارستان علی ابن ابیطالب(ع) رفسنجان را به 500 تختخوابی برسانیم تا در ده سال آینده پاسخگوی نیاز ما باشد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان خاطرنشان کرد: کمتر از 5 سال گذشته 43 هزار متر مربع ساخت و ساز به درمان رفسنجان اضافه شد و قابل ذکر است دو هزار متر مربع هم در دهه فجر امسال افتتاح می شود.

اسماعیلی ندیمی با بیان اینکه در زیر ساخت های درمانی در این شهرستان تا 15 سال آینده کمک به توسعه نداریم، ادامه داد: مراکز درمانی رفسنجان و یکی هم در انار خیرساز است و هیچ کار و عملی بهتر از محبت کردن نیست و به دست آوردن قلب آدمها کلید شروع موفقیت است لذا محبت را بدون انتظار از پاسخ انجام دهیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان با بیان اینکه بیمارستان 150 تختی توسط خانواده نظری و بخش خصوصی در حال ساخت است، یادآور شد: نسبت تخت های بیمارستانی به جمعیت در رفسنجان 1.4 است یعنی به ازای هر یک هزار نفر 1.4 تخت بیمارستانی وجود دارد در حالی که متوسط کشوری 1.9 تخت است.

اسماعیلی ندیمی تصریح کرد: از محل وقفیات خیرانی از جمله مرحوم مرادی، نیک نفس، دیانتی و غیره درآمد حاصل از محصول پسته باغات آنها صرف حوزه درمان بیماران می شود به طوری که در این زمینه همه مراکز درمانی در این شهرستان از ناحیه وقف ایجاد شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی رفسنجان با بیان اینکه بیش از نیمی از وقفیات حوزه سلامت کشور در رفسنجان است، تصریح کرد: به نوعی باید مراتب تقدیر و سپاس از خیرین را داشته باشیم کسانی که گام در راه نیک برداشته اند و اگر وسعت و توانی داشته باشند به دانشگاه کمک می کنند.

اسماعیلی ندیمی عنوان کرد: در طول 5 سال گذشته بیش از 35 میلیارد تومان از کمک های مردمی در انار و رفسنجان برای توسعه مراکز بهداشتی و درمانی هزینه شده است.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: