• پنجشنبه ۲۲ آذر ماه، ۱۳۹۷ - ۱۳:۵۹
  • دسته بندی : شهرستان‌ها
  • کد خبر : 979-3790-5
  • خبرنگار : 22
  • منبع خبر : پوششی

رییس دادگستری رفسنجان عنوان کرد:

کانال‌های ماهواره‌ای یکی از راه‌های ورود آسیب‌های اجتماعی به خانواده

رئیس دادگستری شهرستان رفسنجان تصریح کرد: سن استفاده از مشروبات الکی بسیار پایین آمده است که تاثیراتی از کانال های ماهواره ای و حتی از خانواده می گیرند.

به گزارش ایسنا منطقه کویر، حجت‌الاسلام مهدی پورمحمدی صبح امروز 22 آذر ماه در همایش کنترل، کاهش و پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی در تالار خیام دانشگاه ولی عصر(عج) رفسنجان اظهار کرد: هدف از برگزاری جلسه این است که فرهیختگان و مسئولین فرهنگی، مسئولین مدارس و افرادی که بیشتر با دانش آموزان و دانشجویان در ارتباط هستند در ابتدا به اهمیت موضوع پی برده و دنبال آگاهی سازی نسبت به خود و اطرافیان باشند و راهکارها را بشناسند و بتوانند کاری انجام دهند.

حجت الاسلام پورمحمدی افزود:چهل سال است که با مواد مخدر مبارزه می کنیم و ۲۲ دستگاه متولی مبارزه با مواد مخدر هستند، سالانه بیش از ۳۰۰۰ میلیارد تومان برای برخورد هزینه می کنیم با این موضوع و تعداد زیادی شهید اهدا کرده ایم مرزهای ما توسط سپاه و ارتش و نیروی انتظامی کنترل می شود اما آیا شده روز که بگوییم در رفسنجان یا فلان شهر مواد مخدر نیست پس نتیجه ی این همه تلاش چه شده است؟

رئیس دادگستری رفسنجان تصریح کرد: میل به به مصرف باید کم شود، امروز در شهر بزرگی مثل تهران با ده میلیون جمعیت در روز از زمانی که شخص اراده می کند تا به مواد برسد چند دقیقه طول می کشد برخی کارشناسان می گویند پانزده دقیقه. حالا در بحث مشروبات الکلی هم باید سوای کار سلبی که لازم است باید به آگاهی بخشی بپردازیم تا میل به مصرف کم شود.

پورمحمدی خاطرنشان کرد: پس برخورد های سلبی ما جواب کافی را نداشته است و اگر همین برخورد ها هم نبود وضعیت خیلی بدتر از این بود.

وی اهمیت برگزاری این جلسات را بحث کم کردن تقاضا در مصرف مشروبات الکی خواند و بیان کرد: سن استفاده از مشروبات الکی بسیار پایین آمده است که تاثیراتی از کانال های ماهواره ای و حتی از خانواده می گیرند.


انتهای پیام

ارسال خبر به دوستان

* گیرنده(ها):

آدرس ایمیل ها را با علامت کاما از هم جدا نمایید. (حداکثر 3 آدرس پست الکترونیکی گیرنده را وارد نمایید)
متن ارسال:

ارسال نظر

نام و نام خانوادگی:
آدرس سایت شما:
* آدرس پست الکترونیکی:
* متن:
* کد مقابل را وارد نمایید: